przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI OTWARTE SERCE

AKTUALNOŚCI

serce
29-04-2021

OTWARTE SERCE

 

OTWARTE SERCE to projekt, którego celem jest pomoc osobom potrzebującym, podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców miasta i obniżenie kosztów odbioru odpadów komunalnych. Inicjatorem przedsięwzięcia była sołtys Przedmieścia Zastawie w Krasnymstawie Pani Małgorzata Orłowska.
 
Zbiórka surowców wtórnych do metalowego pojemnika w kształcie serca to forma pomocy charytatywnej, w której mieszkańcy Krasnegostawu i okolic będą mogli wrzucać plastikowe nakrętki, za które zapłacą firmy odbierające odpady. Same zaś nakrętki, zamiast trafić do śmieci, mogą dostać drugie życie. Po ich przerobieniu na surowiec wtórny –  plastikowy regranulat, powstają np. doniczki, wiadra, czy łopaty.
 
Taka zbiórka, poza oczywistym celem charytatywnym, w doskonały sposób uświadamia ludziom, czym tak naprawdę jest recykling i jaki można dzięki niemu osiągnąć pożytek. Ma również zalety z perspektywy miasta – podnosi poziom odzysku surowców pochodzących z odpadów komunalnych, a w pewnym stopniu obniża też koszt wywozu śmieci.
 
Nasze metalowe serce ustawione jest w centrum miasta przy wejściu do  Krasnostawskiego Domu Kultury. Pojemnik jednorazowo pomieści około 70 kg plastikowych nakrętek. Za utrzymanie w należytym porządku miejsca wokół pojemnika-serca na nakrętki odpowiedzialne będzie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.ow Krasnymstawie. Magazynowaniem i obrotem zgromadzonym tworzywem sztucznym w postaci nakrętek po napojach zajmie się spółka Kras-eko z Wincentowa.
 
Środki finansowe ze sprzedaży nakrętek trafiać będą na specjalne konto, z którego wpływy przeznaczane będą dla osób potrzebujących w ramach prowadzonych w mieście akcji charytatywnych.
 
Projekt skierowany jest do mieszkańców a jego realizację koordynuje Miasto Krasnystaw
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone