przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Tour de Pologne w Krasnymstawie

AKTUALNOŚCI

TdP
18-05-2021

Tour de Pologne w Krasnymstawie

 
To już pewne, że przez miasto Krasnystaw będzie przebiegał pierwszy etap 78. Tour de Pologne
 
Ponadto w centrum Miasta zostanie zorganizowana "lotna premia" czyli wyznaczone miejsce na trasie wyścigu kolarskiego, na którym pierwsi zawodnicy zdobywają punkty lub inne nagrody. 
 
Tegoroczna edycja największego i najstarszego wyścigu kolarskiego w Polsce została zaplanowana na 9-15 sierpnia. Wiadomo już, że po 12 latach przerwy Tour de Pologne znów zawita na Lubelszczyźnie. Pierwszy etap rozpocznie się w stolicy województwa, skąd uczestnicy wyruszą w kierunku Janowa Lubelskiego. Następnie poprzez ziemię zamojską będą jechali przez Krasnystaw w kierunku mety w Chełmie. 
 
Wyścig kolarski będzie okazją do promocji naszego Miasta. Tour de Pologne jest bowiem marką rozpoznawalną w kraju i na świecie. Jest to najważniejszy w Polsce wyścig kolarski, który odbędzie się na kilkanaście dni przed 50. Chmielakami Krasnostawskimi. Tour de Pologne będzie szansą na większą promocję miejskiej imprezy i rozgłos dla Krasnegostawu. Im więcej o nas się mówi, tym lepiej dla naszego Miasta.
 
Uprzejmie informujemy, że oficjalna prezentacja trasy 78. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w formie audycji telewizyjnej w dniu 20 maja 2021 r. na antenie TVP Sport w godz. 20.30 - 21.30.
 
Poniżej zamieszczamy link do zeszłorocznego TdP:
 
 
tdp
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone