przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Otwarcie Centrum Aktywnego Seniora

AKTUALNOŚCI

senior
15-06-2021

Otwarcie Centrum Aktywnego Seniora

 

   Krasnystaw nie zwalnia tempa w realizacji działań na rzecz seniorów. Mając na uwadze prognozy demograficzne, miasto stara się dostosować formy wsparcia seniorów do ich potrzeb. Wprowadzone już programy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najstarszych mieszkańców. Są to między innymi: „Pudełko życia”, Klub Senior+, Krasnostawski Aktywny Senior. Zadania na rzecz seniorów wypełnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie. 
 
   W dniu 15 czerwca 2021 roku nastąpiło otwarcie Centrum Aktywnego Seniora, w strukturach którego znalazły się: Punkt Wsparcia Seniora, Klub Seniora – Krasnostawski Aktywny Senior i Klub Seniora+. Uruchomiono również bezpłatną usługę umożliwiającą mieszkańcom całodobowe wezwanie pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia tzw. TELEOPIEKĘ. W sytuacji np. upadku czy zasłabnięcia wciśnięcie „czerwonego przycisku alarmowego” spowoduje zawiadomienie Centrum Operacyjno-Alarmowego. Projekt ma być skierowany do osób, które przez większość dni pozostają w domu bądź są samotne. 
 
    W spotkaniu, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, wziął udział Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk, który wręczył 11 seniorom opaski. Usługi teleopiekuńcze to zarówno szansa na odciążenie aktywnych zawodowo bliskich seniora  w opiece i kontroli samopoczucia, jak i rozwiązanie dające bezpieczeństwo i poprawiające jakość życia osób samotnych. Usługa teleopieki jest całkowicie bezpłatna. Wszystkie koszty pokrywa Miasto Krasnystaw.
 
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone