przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Powitanie Lata 2021

AKTUALNOŚCI

lato
21-06-2021

Powitanie Lata 2021

 

Burmistrz Krasnegostawu serdecznie zaprasza na „Powitanie Lata” 2021! Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-27 czerwca na terenie Zaułka Nadrzecznego w Krasnymstawie. Zarówno dzieci, jak i dorośli odnajdą tu mnóstwo dobrej zabawy!
 
Koncertową część imprezy rozpoczną w sobotę o godz. 15:00 soliści z zespołu wokalnego Amicus z KDK, a o godz. 16:00 wystąpi Kapela Uroczysko pod kierownictwem Jana Sypetkowskiego. Zaprezentuje głównie utwory góralskie, podwórkowe i retro. Zabawę w biesiadnym stylu kontynuować będzie Kapela Echo ze Zwierzyńca. O godz. 19:00 scenę opanują Słowianki. Zaprezentują program „Słowiańska krew”, składający się z przebojów o lekkim zabarwieniu folklorystycznym. Usłyszymy m.in. „Czerwone korale”, „Bałkanicę”, „Skrzydlate ręce” czy „Prawy do lewego”. Barwne kostiumy i dawka pozytywnej  energii przypadną do gustu każdemu.
 
Dzień zwieńczy koncert zespołu SOLARIS. Band został założony przez wokalistę Piotra Wójcika w 1990 roku. Ich twórczość oscyluje pomiędzy muzyką dyskotekową, a muzyką pop. Solaris ma na koncie takie przeboje jak: „Jedyna królewna”, „Martwe słowa”, „Szmaragdy i diamenty” czy „Urocza kotka”. Inne przebojowe piosenki zespołu spodobały się twórcom seriali telewizyjnych TVP,  trafiły do „M jak Miłość” i „Londyńczyków”. Solaris próbował swoich sił w krajowych eliminacjach Eurowizji, wystąpił w Disco Hit Kobylnica, a także był nominowany do nagrody „Hit Wszech Czasów Disco Polo”.
 
W niedzielę w godzinach 12:00-18:00 czynna będzie strefa zabaw dla dzieci. Tu najmłodsi dzięki przedstawicielstwu firmy Warta, będą mogli bezpłatnie korzystać z dmuchanych zjeżdżalni. Przygotowane będzie też stoisko edukacyjno-profilaktyczne, gdzie odbywać się będą liczne konkursy. Ponadto każdy będzie mógł oznakować rower i obejrzeć pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego. Tego dnia do Krasnegostawu zawita również największa w Polsce kolorowa trasa – Holi Święto Kolorów!
 
Na scenie o godzinie 14:00 pokaz tańca towarzyskiego zaprezentuje Szkoła Tańca Top-Art z Lublina. Tango zatańczy zaprzyjaźniona z Krasnostawskim Domem Kultury para Aleksandra Ortyl i Jarosław Piłat. Następnie około 14:30 wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie podsumują artystyczny rok szkolny w programie „Przepustka na wakacje – eMDeKowe prezentacje”. Po nich wystąpi UpTown Live Band. Zespół wykonuje covery największych przebojów, zarówno starszych jak i tych współczesnych. Muzycy UpTown Live Band na co dzień współpracują z największymi artystami polskiej piosenki: Agnieszką Chylińską, Margaret, Katarzyną Cerekwicką czy Kubą Badachem. Utwory wykonywane podczas koncertów są grane energetycznie i porywająco. Trójka  wokalistów i zarazem instrumentalistów, o zupełnie różnych barwach głosu, sprawia, iż każda impreza z udziałem UpTown Live Band jest niezapomniana. 
 
Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiego rocka SZTYWNY PAL AZJI. Autorzy hitu „Wieża radości, wieża samotności” zagrają o 20:30. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku. Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo. Twórczość grupy jeszcze tego samego roku została doceniona przez publiczność festiwalu w Jarocinie. Debiutancka płyta „Europa i Azja” wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych odbiorców, a utwory ją promujące szybko zagościły na wysokich pozycjach słynnej Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wspomnianą „Wieża…” znalazła się na samym szczycie stawki, a w 2014 roku została uznana przez słuchaczy za najważniejszy polski utwór wszech czasów. W 2017 roku premierę miała najnowsza płyta zespołu – „Szara”, która została bardzo pozytywnie przyjęta przez fanów jak i dziennikarzy.
 
„Powitanie Lata 2021” będzie również doskonałą okazją do spróbowania kilkunastu kuchni świata! Podczas imprezy na Zaułku w dniach 25-27 czerwca odbędzie się FOOD TRUCK ATTACK – zlot samochodów gastronomicznych. Zapraszamy na pyszne jedzenie serwowane prosto z food trucków ! Każdy truck to inny smak i inna historia opowiedziana przez szefów kuchni i zarazem właścicieli mobilnych restauracji.  Zapraszamy na wspólną ucztę.
 
Impreza Powitanie Lata 2021 odbędzie się aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.
 
lato
 
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone