przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Wystawa fotografii ,,OBARY” Grzegorza Szkutnika w Krasnostawskim Domu Kultury

AKTUALNOŚCI

obary
29-06-2021

Wystawa fotografii ,,OBARY” Grzegorza Szkutnika w Krasnostawskim Domu Kultury

 

Grzegorz Szkutnik – pasjonat fotografii z wykształceniem przyrodniczym członek Związku Polskich Fotografów Przyrody zrzeszony w Okręgu Roztoczańsko – Podkarpackim.
 
Głównym tematem jego prac jest krajobraz i elementy go tworzące. W wolnych chwilach oddaje się urokom przyrody Równiny Biłgorajskiej, Puszczy Solskiej i Roztocza.
 
Swoje fotografie publikuje w albumach, czasopismach przyrodniczych, kalendarzach itp. W dorobku posiada sześć wystaw autorskich oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych prezentowanych w kraju i za granicą.
 
Laureat ogólnopolskich konkursów fotograficznych oraz juror konkursów organizowanych przez instytucje samorządowe, stowarzyszenia twórcze i parki narodowe.
 
Obary – wystawa przygotowana z okazji 45. rocznicy objęcia ochroną rezerwatową naturalnych fragmentów torfowisk przejściowych i wysokich typu subkontynentalnego znajdujących się w zachodniej części kompleksu lasów puszczy Solskiej.
 
Rezerwat przyrody Obary zafascynował autora prac ponad 15 lat temu, gdy trafił w to miejsce po raz pierwszy. Niezwykły charakter rozległego  torfowiska z karłowatymi sosnami, snującymi się o świcie mgłami oraz całą paletą odgłosów dzikiej przyrody z klangorem żurawi na czele sprawiło, że Obary stały się jego oaza spokoju, miejscem czerpania radości z pasji fotografowania przyrody.
 
Fotografie prezentowane na wystawie wykonane zostały w latach 2012-2019 w parciu o stosowane zezwolenie umożliwiające poruszanie  się i fotografowanie przyrody w obszarze objętym ochroną prawną.
 
Wystawa powstała dzięki wsparciu:
Związku Polskich Fotografów Przyrody, Nadleśnictwu Biłgoraj, Gminy Biłgoraj
 
 
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone