przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI „Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury”

AKTUALNOŚCI

KDK
02-07-2021

„Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury”

 

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, Krasnostawski Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat do skorzystania z przygotowanej przez nas oferty bezpłatnego, letniego wypoczynku. Zajęcia będą prowadzone w formie „otwartej” w dniach 06.07 – 06.08.2021 r. Zapisy na poszczególne warsztaty prowadzone są w sekretariacie Krasnostawskiego Domu Kultury. Liczba miejsc ograniczona. Uczestnicy „Wakacji z Krasnostawskim Domem Kultury” będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, nauczą się prawidłowego funkcjonowania w zespole, rozwijania i realizacji własnych pomysłów i usamodzielniania się. Promowany będzie zdrowy styl życia oraz pomysły na bezpieczne spędzanie wolnego czasu. Projekt „Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury” jest współfinansowany przez Urząd Miasta Krasnystaw.
W ramach letniego wypoczynku odbędą się:
 
Zajęcia integracyjne 
W ich trakcie nastąpi zapoznanie się uczestników z instruktorami. Uczestnicy nabędą umiejętności współdziałania w grupie.
 
Zajęcia profilaktyczne
W ich ramach odbędą się: spotkanie przeprowadzone przez krasnostawski SANEPID mające na celu szeroko pojętą profilaktykę zdrowotną i społeczną oraz zajęcia z pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie na temat bezpiecznych wakacji oraz profilaktyki antyalkoholowej. Podczas spotkań zostaną przeprowadzone quizy utrwalające wiedzę uczestników.
 
Zajęcia taneczne
Warsztaty zostaną przeprowadzone przez wykwalifikowanego instruktora tańca ze Szkoły Tańca ŻAN TAN. Dzieci będą mogły poznać podstawy tańca współczesnego, takiego jak balet, jazz czy salsa.
 
Zajęcia rękodzieła 
Biorący w nich udział poznają różne techniki rękodzieła, takie jak: wyszywanie, wyklejanie, malowanie, tworzenie form przestrzennych oraz możliwości ich wykorzystania w życiu codziennym.
 
Zajęcia z twórcą ludowym
Zajęcia rękodzielnicze z elementami twórczości ludowej przeprowadzane przez członka Klubu Twórców Ludowych działającego przy Krasnostawskim Domu Kultury. Ich uczestnicy poznają rolę oraz wartość tradycji i dziedzictwa kulturowego.
 
Zajęcia plastyczne
Uczestnicy zajęć poznają takie techniki plastyczne jak: ebru - malowanie na wodzie, batik - malowanie woskiem, wyrabianie naczyń z gliny na kole garncarskim.
 
Sesja fotograficzna
Na uczestników czekać będzie profesjonalne studio fotograficzne znajdujące się w pracowni KDK. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił zarówno, jako model jak i fotograf. 
 
 
 
Harmonogram „Wakacji z Krasnostawskim Domem Kultury” 
 
Grupa I 
6 - 9 lipca
10:00 – 12:00 - zajęcia taneczne
 
Grupa II
13 lipca
10:00 – 11:00 - spotkanie z policjantem
11:00 – 13:00 - warsztaty z twórcą rękodzielnikiem
14 - 16 lipca
10:00 – 12:00 - spotkanie z twórcą rękodzielnikiem, zajęcia warsztatowe
 
Grupa III
20 - 23 lipca
10:00 – 12:00 - zajęcia z rękodzieła artystycznego
 
Grupa IV
27 lipca
10:00 – 11:00 - spotkanie z pracownikiem SANEPID-u
11:00 – 13:00 - warsztaty z twórcą ludowym
28 - 30 lipca
10:00 – 12:00 - zajęcia z twórcą ludowym, zajęcia warsztatowe
 
Grupa V
2 - 6 sierpnia
10:00 – 12:00 - zajęcia plastyczne i fotograficzne
 
kdk
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone