przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Promocja Krasnegostawu we Francji

AKTUALNOŚCI

Francja
26-07-2021

Promocja Krasnegostawu we Francji

Po rocznej przerwie spowodowanej ogólnoświatową pandemią, „Spotkania Europejskie” (Rencontres  Européennes) organizowane przez francuskie stowarzyszenie „Europe en Berry Touraine” i współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, powróciły do życia. Celem spotkań jest wymiana poglądów i poznawanie innych kultur, promocja krajów i miast, zawiązywanie stosunków partnerskich z innymi państwami a także nawiązywanie kontaktów międzynarodowych.

W tym roku spotkanie odbyło się już po raz jedenasty. Miało ono miejsce w mieście królewskim Loches i w przepięknej, malowniczej miejscowości z zamkiem będącym w posiadaniu rodziny Reyów – Montrésor.  W tegorocznym wyjeździe do Francji udział wzięli uczniowie i absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, razem z opiekunem Panią Beatą Skrzypą – nauczycielem języka francuskiego w tejże szkole. Uczestnikami wydarzenia była również młodzież, nauczyciele i wolontariusze z 16 państw europejskich.

Głównym tematem spotkania były hasła: wolność, równość i podstawowe wartości Unii Europejskiej. Rencontres Européennes było także doskonałą okazją do promowania we Francji naszego miasta, naszego regionu, naszych produktów lokalnych, naszej małej ojczyzny. Robiliśmy to dzielnie, z ogromną dumą i satysfakcją. Nie byłoby to jednak możliwe bez uprzejmości i wsparcia darczyńców i sponsorów – relacjonuje Pani Beata Skrzypa prezes Stowarzyszenia „Europa i My”.

Wielkie podziękowania kierowane są do Urzędu Miasta Krasnystaw, a przede wszystkim do Burmistrza Krasnegostawu - Pana Roberta Kościuka, za nieodpłatne udostępnienie i przekazanie grupie materiałów promocyjnych o Krasnymstawie. Materiały cieszyły się wielkim zainteresowaniem. O Krasnymstawie, jego historii i położeniu dowiedziała się szeroka grupa młodych i starszych ludzi – Polaków mieszkających w Montrésor i okolicznych miasteczkach, którzy przybyli na spotkanie oraz wszyscy zagraniczni uczestnicy spotkania. Uczniowie i absolwenci „Norwida” włożyli bardzo dużo pracy w promocję miasta, za co również należy im podziękować i pogratulować.

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone