przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Tydzień z muzyką dawną oraz historią w Krasnymstawie

AKTUALNOŚCI

festiwal
10-08-2021

Tydzień z muzyką dawną oraz historią w Krasnymstawie

13 sierpnia w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie rozpocznie się I Festiwal Muzyczny im. Leopolda hr. Poletyły. Uznani polscy artyści zapewnią publiczności obcowanie na żywo z muzyką dawną na najwyższym poziomie artystycznym.

 

Festiwal otworzy o godz. 19.00 koncert inauguracyjny „W romantycznym salonie”, podczas którego usłyszymy zespół „ Il Vento” w składzie Anna Zawisza¬¬¬ – sopran, Katarzyna Pilipiuk – obój ośmioklapowy, Anna Huszczo – fortepian stołowy. W programie koncertu znajdą się kompozycje  F. Chopina, F. Fortunatiego, S. Moniuszki i innych. Tego dnia po raz pierwszy w Krasnymstawie podczas Festiwalu zabrzmi instrument historyczny (fortepian marki Broadwood z 1818 roku). 
 
W sumie Festiwal obejmuje cztery koncerty muzyki klasycznej, konferencję poświęconą kulturze na dworach polskich w XIX wieku oraz warsztaty związane z fortepianem historycznym. Wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa poświęcona historii rodu Poletyłów. 
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. 
 
Więcej informacji na plakacie, na stronie  www.il-vento.pl oraz w mediach społecznościowych Festiwalu. 
 
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Organizatorzy Festiwalu dziękują także Fundacji ARP za wsparcie finansowe przedsięwzięcia. 
 
festiwal
 
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone