przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Chmielakowe Turnieje Tańca

AKTUALNOŚCI

taniec
24-09-2021

Chmielakowe Turnieje Tańca

 

W miniony weekend w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie odbyły się Chmielakowe Turnieje Tańca. Wydarzenie zorganizowali Szkoła Tańca Top Art z Lublina, Miasto Krasnystaw oraz Krasnostawski Dom Kultury. 
 
W dwudniowym wydarzeniu wzięło udział blisko 500 tancerzy z całej Polski. Sobotnią wieczorną galę Grand Prix Polski Seniorów PTT otworzyli Sekretarz Miasta Krasnystaw Pani Renata Stangryciuk oraz Starosta Krasnostawski Pan Andrzej Leńczuk. Otwarcia wieczornej gali Ogólnopolskiego Chmielakowego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Krasnegostawu, który odbył się w niedzielę, dokonał Zastępca Burmistrza Krasnegostawu Pan Krzysztof Sugalski.
 
Historia Chmielakowych Turniejów Tańca sięga 1976 roku. Imprezy były organizowane cyklicznie aż do 2004 r. W roku 50-lecia Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” organizatorzy postanowili reaktywować turniej w odnowionej formule. Cieszy fakt, że wydarzenie spotkało się z tak ciepłym przyjęciem zarówno ze strony tancerzy jak i licznie zgromadzonej widowni. 
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone