przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI 45-lecie pracy artystycznej Pani Bronisławy Żuk

AKTUALNOŚCI

Cztery palety z obrazami
04-10-2021

45-lecie pracy artystycznej Pani Bronisławy Żuk

 

W dniu 1 października 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstwie odbył się wernisaż wystawy z okazji 45 – lecia pracy twórczej Pani Bronisławy Żuk. Na wydarzenie przybyło wielu gości, w tym między innymi Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Pani Elżbieta Katarzyna Kędzierska, Starosta Krasnostawski Pan Andrzej Leńczuk, Zastępca Burmistrza Pan Krzysztof Sugalski, Ksiądz Prałat Henryk Kapica, a także rodzina oraz przyjaciele Artystki.
 
Pani Bronisława Żuk jest absolwentką UMCS w Lublinie na Wydziale Artystycznym oraz studiów podyplomowych, gdzie uzyskała II stopień specjalizacji wychowania plastycznego. Przez wiele lat pracowała jako pedagog w krasnostawskich szkołach oraz w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie.
 
W dorobku artystycznym Pani Bronisławy Żuk znajduje się ponad 900 prac  prezentowanych na wystawach w Polsce i zagranicą. Obrazy Artystki zdobią Urząd Miasta Krasnystaw i Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, znajdziemy je także w Galerii Krasnej Chaty oraz w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Łopienniku Górnym.
 
Pani Bronisław Żuk jest laureatką wielu konkurów  i przeglądów artystycznych. Kilkakrotnie otrzymała wyróżnienia i nagrody m.in. z rąk Ministra Edukacji Narodowej, Lubelskiego Kuratora Oświaty a w grudniu 2020 roku Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Pan Piotr Gliński, na wniosek Burmistrza Krasnegostawu, przyznał artystce nagrodę okolicznościową. 
 
W uznaniu szczególnych zasług na rzecz rozwoju Miasta Krasnystaw, Kapituła Honorowego wyróżnienia pod nazwą Złote Karpie uhonorowała Panią Bronisławę Żuk w pierwszej edycji konkursu w 1998 roku.
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone