przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Konsultacje społeczne dotyczące przebiegu linii kolejowej CPK przez Krasnystaw

AKTUALNOŚCI

Pociąg w tunelu
14-10-2021

Konsultacje społeczne dotyczące przebiegu linii kolejowej CPK przez Krasnystaw

 

W dniu 22 października br. o godzinie 17.30 odbędzie się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców Krasnegostawu dotyczące opracowania Studium Techniczno- Ekonomiczno- Środowiskowego (STEŚ) dla zadania pn. „Budowa linii kolejowych: nr 54 Trawniki- Krasnystaw i nr 56 Wólka Orłowska- Zamość- Tomaszów Lubelski- Bełżec” realizowanego na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego. 
 
Podczas spotkania przedstawiciele CPK oraz wykonawcy dokumentacji technicznej firmy Egis Poland Sp. z o.o. przybliżą założenia inwestycji i przedstawią warianty przebiegu trasy szybkiej kolei przez Krasnystaw. 
 
Fragment linii kolejowej nr 54 (Trawniki–Krasnystaw) to skład tzw. szprychy nr 5 prowadzącej do Centralnego Portu Komunikacyjnego. W efekcie realizacji przedsięwzięcia Krasnystaw stanie się częścią sieci połączeń dalekobieżnych. Przejazd z Krasnegostawu do Warszawy powinien wynieść maksymalnie dwie godziny, z Zamościa kwadrans dłużej (obecnie podróż tymi trasami koleją zajmuje ponad pięć godzin). Skróci się także czas przejazdu kolejowego między Zamościem a Lublinem – do 50 minut i z Lublina do stolicy Polski – do półtorej godziny.
 
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone