przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI 100 tys. złotych z PFRON na walkę z COVID – 19

AKTUALNOŚCI

widoczny jest tulipan a obok napis Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
15-12-2021

100 tys. złotych z PFRON na walkę z COVID – 19

Miasto Krasnystaw pozyskało 100 000,00 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na prowadzenie działań prewencyjnych ograniczających oraz niwelujących rozprzestrzenianie się chorób związanych z zakażeniem wirusem SARS-Cov-2, w tym pomoc osobom niepełnosprawnym oraz ich otoczeniu w sytuacji kryzysowej wywołanej panującą pandemią. Działania będą realizowane na podstawie umowy w sprawie przyznania pomocy finansowej w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”, którą Burmistrz Krasnegostawu Pan Robert Kościuk podpisał w listopadzie tego roku. W grudniu nastąpią dostawy sprzętu, który do końca roku zostanie udostępniony mieszkańcom naszego miasta.

 

W ramach zadania zakupiono: bezdotykową stację do dezynfekcji rąk z pomiarem temperatury (29 szt.), ozonatory powietrza (9 szt.), lampy dezynfekcyjne (3 szt.), parownice antybakteryjne (5 szt.), mopy parowe (3 szt.), myjkę ciśnieniową (1 szt.), odkurzacz parowy (1 szt.) oraz zmywarkę z wyparzaczem. Sprzęty te trafią do Urzędu Miasta Krasnystaw oraz jednostek organizacyjnych Miasta: żłobka, wszystkich przedszkoli i szkół, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy im. bł. Zygmunta Pisarskiego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Krasnostawskiego Domu Kultury.
 
Nabyty sprzęt i wyposażenie zapewni utrzymanie stanu bezpieczeństwa sanitarnego w wymienionych jednostkach na wysokim poziomie, pozwoli na skuteczną dezynfekcję pomieszczeń, w tym dużych przestrzeni i często dotykanych powierzchni, a przez to zapewni maksymalną ochronę prze ewentualnym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2. 
 
widoczny jest tulipan a obok napis Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
 
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone