przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Uroczystość otwarcia nowego budynku TBS

AKTUALNOŚCI

uroczyste przecięcie wstęgi
20-12-2021

Uroczystość otwarcia nowego budynku TBS

 

W dniu 17 grudnia br. uroczyście została otwarta inwestycja realizowana przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. w Krasnymstawie polegająca na odbudowie historycznego układu urbanistycznego w rejonie ulic: Mostowej, Czystej, Zamkowej i Kościuszki. W ramach zadania wybudowanych zostało pięć różnych kamienic nawiązujących stylem i wyglądem do przeszłości Krasnegostawu. Kamienice mieszczą 25 lokali mieszkalnych, 8 lokali usługowych, garaż podziemny na 30 stanowisk oraz miejsce pamięci Ofiar terroru komunistycznego.

W ceremonii otwarcia kompleksu udział wzięli: Szef Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina Grzegorz Tchórzewski, w imieniu Poseł na Sejm Teresy Hałas Mirosław Księżuk, Kierownik Fili Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Chełmie Ewelina Dolińska, Starosta Krasnostawski Andrzej Leńczuk, Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk, Przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw Janusz Rzepka, Proboszcz Parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie Ksiądz Dziekan Jarosław Wójcik, Przewodniczący Rady Nadzorczej TBS Krasnystaw Adam Bojarski, zaproszeni goście oraz użytkownicy lokali.

Zwracając się do zebranych - Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk - przypomniał, że z uwagi na bolesną historię kwartału ulic Mostowej, Czystej, Zamkowej i Kościuszki proces powstania koncepcji zagospodarowania obecnego Placu Żołnierzy Wyklętych był zawiły i trudny. Różne poglądy wielu interesariuszy finalnie udało się pogodzić i osiągnąć kompromis. Po wielu latach pracy możemy się cieszyć pięknym budynkiem, który staje się nową wizytówką naszego miasta.

Uroczystość otwarcia nowego budynku TBS

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone