przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” po raz 15.

AKTUALNOŚCI

plakat kdk
09-02-2022

„Ja Cię kocham, a Ty pisz!” po raz 15.

 

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 27 lutego 2022 r. o godz. 16:00 do Sali Konferencyjnej na rozstrzygnięcie jubileuszowej XV edycji Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusz Kargula.
Na tegoroczny konkurs zostało zgłoszonych 270 zestawów wierszy, nadesłanych przez autorów z całej Polski. Jury w składzie Agnieszka Polak (przewodnicząca, Prezeska Lubelskiego Oddziału Związku Literatów Polskich), Dorota Ryst (redaktorka Internetowej Gazety Kulturalnej „Salon Literacki”, jurorka w ogólnopolskich konkursach literackich), Jan Henryk Cichosz (poeta, regionalista) ogłosi werdykt w dwóch kategoriach wiekowych - młodzież i dorośli, następnie zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia ufundowane przez KDK.
Podczas finału konkursu poznamy wiersze laureatów oraz weźmiemy udział w spotkaniu z Grzegorzem Uzdańskim. To autor znanej strony internetowej pod nazwą „Nowe wiersze sławnych poetów”, twórca intrygującej powieści „Wakacje” czy poematu dygresyjnego „Wypiór”. Ten niezwykle utalentowany pisarz i poeta był nominowany do nagrody Conrada i Paszportów Polityki. Należy do grupy skeczowo-kabaretowej „Wszystko będzie dobrze”, stale współpracuje z kwartalnikiem „Przekrój”, śpiewa i pisze teksty w zespole Ryby.
Program wydarzenia uzupełni prezentacja antologii nagrodzonych utworów laureatów naszego konkursu z lat 2008-2021 pt. „Zostaw wiesz po sygnale”, którą wstępem opatrzył literaturoznawca i krytyk literacki - dr Marcin Jurzysta. Wybrane wiersze z tomu zinterpretuje tego wieczoru monodramista i recytator - Mateusz Nowak.
Tegoroczna edycja konkursu jest współorganizowana przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, a patronat medialny objęło Polskie Radio Lublin i Czasopismo Artystyczne „Nestor”.

 

kkk

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone