przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Krasnystaw na podium Mistrzostw Polski

AKTUALNOŚCI

Freak Dance
30-03-2022

Krasnystaw na podium Mistrzostw Polski

 

W ostatni weekend marca tancerze Freak Dance Academy z Krasnegostawu walczyli na parkietach Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji podczas Krajowych Mistrzostw Polski Federacji IDO (International Dance Organization). 
 
Podczas tegorocznej edycji Freak Dance Academy Krasnystaw reprezentowało ponad 50 tancerzy w kategoriach solo, grupy oraz formacje.
 
W kategorii DISCO DANCE SOLO JUNIOR 1, bardzo wysokie 3 miejsce i tytuł II v-ce Mistrza Polski zdobyła Zuzanna Perestaj. Wysokie miejsce zapewniło młodej i zdolnej zawodniczce kwalifikację do Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata, gdzie będzie godnie reprezentować nie tylko Akademię i Miasto Krasnystaw, ale także Polskę. 
 
Identycznym wynikiem i również kwalifikacją do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata mogą pochwalić się w kategorii FORMACJE CHILDREN, formacja Freak Dance Kids oraz w kat. GRUPY JUNIOR mini formacja Freak Dance White. 
 
Wszyscy tancerze i widzowie czekali na ostatni, najmocniejszy punkt programu jakim były pokazy formacji kat. JUNIOR. Mimo późnych godzin wieczornych i spędzenia kilkunastu godzin na Hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji,  Formacja juniorska Freak Dance Junior nie zawiodła i zostawiając serce na parkiecie wywalczyła brązowy medal Krajowych Mistrzostw Polski Federacji IDO, zdobywając tym samym nominację do reprezentowania kraju na Mistrzostwach Europy i  Mistrzostwach Świata. 
 
Pozostałe wyniki tancerzy Freak Dance Academy:
Kat. SOLO JUNIOR 1
12 Ewelina Rzepkowska
30 Luiza Badach
30 Lena Łuczak
41 Łucja Cichosz
41 Milena Ślusarczuk
41 Emilia Czaban
54 Karolina Kowalczyk
 
Kat.  SOLO CHILDREN
15 Lidia Maciejewska
24 Martyna Zając
26 Maja Korzeniowska
32 Hanna Panas
42 Hanna Dziewulska
48 Izabela Bereza
 
Kat. SOLO JUNIOR 2
15 Weronika Piekaś
20 Maja Stępniak
25 Paula Kwaśniak
35 Nikola Kowalczuk
35 Dominika Chudziak
 
Kat. SOLO ADULTS 1
21 Aleksandra Ciepłowska

Freak Dance na podium Mistrzostw Polski

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone