przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI XV Tradycyjna Majówka z karpiem

AKTUALNOŚCI

majówka z karpiem
22-04-2022

XV Tradycyjna Majówka z karpiem

 
Burmistrz Krasnegostawu i Krasnostawski Dom Kultury serdecznie zapraszają na XV Tradycyjną Majówkę z karpiem, która odbędzie się 1 maja 2022 r. w godzinach 15-21 na terenie Dworku Starościńskiego przy ul. Sikorskiego 12.
 
W części koncertowej imprezy wystąpią grupy artystyczne z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, zespół wokalny „Amicus” z KDK, kapela „Uroczysko” z KDK, kapela „Czarny Salceson” oraz zespół WoWaKin, który zagra potańcówkę ludową.
 
WoWaKin tworzy w nurcie muzyki korzeni, na pograniczu tradycji, folku i improwizacji. Specjalizuje się w interpretacjach muzyki tradycyjnej. Jest znany wśród wielbicieli tańca. Repertuar czerpie z bogatych muzycznie regionów Polski - Radomszczyzny, Mazowsza, Kujaw, Podlasia. Trio tworzy muzykę akustyczną, wirtuozersko używając instrumentarium typowego dla muzyki tradycyjnej. Słychać w ich muzyce skrzypce, harmonię trzyrzędową, bęben, cymbały, basy. Muzycy podejmują dialog z tradycją i eksperymentują, nie stroniąc od zabaw muzycznych i improwizacji. Stąd pojawiające się w wielu utworach zaskakujące instrumenty - kalimba i banjolele. W zespole śpiewają Paula Kinaszewska i Bartłomiej Woźniak. W repertuarze mają pieśni liryczne, obrzędowe i przyśpiewki, kujawiaki, mazurki, oberki i polki. Ich muzyka odznacza się wigorem, energią, a z drugiej strony liryzmem i delikatnością.
 
Dodatkowo swoje stoiska wystawią twórcy ludowi i rękodzielnicy oraz koła gospodyń wiejskich z terenu naszego powiatu. Podczas majówki odbędzie się także kolejna edycja konkursu na najsmaczniejszą lokalną potrawę z karpia. Dla najmłodszych przygotowaliśmy różne aktywności i atrakcje.
 
 
majówka z karpiem
 
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone