przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Wystawa „Ukryte” w KDK

AKTUALNOŚCI

wystawa w kdk
20-05-2022

Wystawa „Ukryte” w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac Mirka Iskry pt. „Ukryte”. Ekspozycję będzie można oglądać od 6 maja w Galerii KDK.
 
Mirek Iskra urodził się w Stalowej Woli w 1981 roku. Obecnie działa w obszarze różnorodnych form artystycznych, od klasycznego malarstwa po grafikę komputerową i sztukę nowych mediów. Natomiast przygodę z samą fotografią rozpoczął w 2012 roku. Porusza się w nurcie surrealizmu, a jego prace nacechowane są dużym ładunkiem emocjonalnym.
 
Mirek ma na koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Galerii Lethal Amounts (Los Angeles). Jest wielokrotnym laureatem w międzynarodowych konkursach grafiki kreacyjnej. Współpracuje z wydawnictwami Scholastic (Nowy Jork) i Heroic Books (Londyn). Jego cyfrowe obrazy takie jak „Elephant Mountain” czy „Dark Days” zdobyły popularność na całym świecie.
 
W 2018 roku został nagrodzony złotym medalem i tytułem Best Author Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP za pracę „Slepping City” w Niekonwencjonalnym Konkursie Fotograficznym „Foto Odlot”. Ostatnio otrzymał wyróżnienie w XXIV Międzynarodowym Konkursie Cyfrowej Fotokreacji „Cyberfoto 2021” za cykl prac „Stay Home”. 
 
 
 
wwww
 
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone