przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Miasto Krasnystaw nagrodzone w konkursie na najbardziej cyfrową gminę w NSP 2021

AKTUALNOŚCI

konkurs prezesa gus
27-05-2022

Miasto Krasnystaw nagrodzone w konkursie na najbardziej cyfrową gminę w NSP 2021

W dniu 26 maja br.  Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk wziął udział w ceremonii wręczenia nagród w konkursie Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę w Narodowym Spisie Powszechnym 2021.
 
Podczas gali zostały wyróżnione gminy których mieszkańcy najbardziej aktywnie włączyli się w badania statystyczne z wykorzystaniem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej GUS.
Wśród laureatów konkursu znalazło się Miasto Krasnystaw, które zajmując piąte miejsce w województwie lubelskim otrzymało nagrodę w postaci sześciu laptopów. Komputery przekazał Burmistrzowi Dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie  Krzysztof Markowski.  
 
Osiągnięcie tak wysokiej oceny naszego miasta w konkursie na najbardziej cyfrową gminę NSP 2021 to w głównej mierze zasługa mieszkańców Krasnegostawu, którzy samodzielnie udzielali odpowiedzi na pytania zawarte w udostępnionej przez GUS aplikacji, a także członków Gminnego Biura Spisowego oraz rachmistrzów. 
 
Z ogólnej liczby 18 383 mieszkańców udział w Narodowym Spisie wzięło blisko 90% Krasnostawian, w tym 54% dokonało samospisu. 
 

Miasto Krasnystaw nagrodzone w konkursie na najbardziej cyfrową gminę w NSP 2021

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone