przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Kolejne środki dla Krasnegostawu

AKTUALNOŚCI

logo krasnystaw naturalnie
30-05-2022

Kolejne środki dla Krasnegostawu

W dniu 30 maja br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pawła Szefernakera podczas której ogłoszono wyniki II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W spotkaniu wziął udział Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk.
 
Miło nam poinformować,  że w ramach rozstrzygniętego naboru wniosków Miasto Krasnystaw otrzymało  blisko 11 milionów złotych bezzwrotnego dofinansowania na realizację dwóch projektów: „Montaż instalacji odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta Krasnystaw- etap I” oraz „Przebudowa infrastruktury edukacyjnej w Mieście Krasnystaw”. 
 
Pierwsze zadanie dotyczy dostawy i montażu prosumenckich mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii- instalacji fotowoltaicznych- w budynkach mieszkalnych na terenie naszego miasta. W ramach zadania wykonany zostanie montaż około 330 sztuk instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy około 1.6 MW. Przewidywana wartość inwestycji to 7.800.000,00 zł z czego dofinansowanie wyniesie 7.410.000,00 zł (95% wartości inwestycji).
 
Przedmiotem drugiego nagrodzonego wniosku jest przeprowadzenie prac remontowo- inwestycyjnych w szkołach podstawowych, przedszkolach i żłobku. W ramach zadania między innymi zostaną całkowicie odnowione place zabaw przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 oraz Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4, natomiast w przedszkolach i żłobku zamontowane zostaną nowoczesne centrale wentylacyjne. Przewidywana wartość inwestycji to 4.100.000,00 zł, natomiast kwota dofinansowania to 3.485.000,00 zł (85% wartości inwestycji). 
 
Rządowy Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Warto przypomnieć, że w pierwszej edycji Programu  Miasto Krasnystaw otrzymało dofinansowanie w kwocie 10.800.000,00 zł z przeznaczeniem na rozwój infrastruktury sportowej tj.: modernizację basenu i budowę hali sportów walki.
 

Kolejne środki dla Krasnegostawu

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone