przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Zwolnienie rolników od opłaty targowej

AKTUALNOŚCI

targ
22-06-2022

Zwolnienie rolników od opłaty targowej

 

Na terenie targowiska miejskiego przy ul. Kościuszki 15 w Krasnymstawie wyznaczone zostały miejsca do prowadzenia handlu produktami rolnymi i spożywczymi, runem leśnym lub dziczyzną oraz wyrobami rękodzieła wytworzonymi w gospodarstwie rolnym. Na specjalnie zarezerwowanych stanowiskach, w piątki i soboty, uprawnieni rolnicy i ich domownicy mogą sprzedawać produkty wytworzone w swoim gospodarstwie rolnym bez konieczności uiszczania opłaty targowej.
 
Wprowadzone udogodnienie ma sprzyjać m.in. upowszechnianiu produktów lokalnych oraz pogłębianiu bezpośrednich powiązań producentów rolnych z konsumentami poprzez oferowanie produktów znanego pochodzenia po niższych cenach. Konsumenci coraz częściej są zainteresowani możliwością zakupu świeżej żywności, produkowanej w danym rejonie przez lokalnych rolników, gdzie nie ma długich łańcuchów dostaw i pośredników, a zapewnione są bliskie relacje producentów i konsumentów. 
 
Zapraszamy rolników do skorzystania z udostępnionych miejsc, a mieszkańców zachęcamy do zakupu lokalnych produktów i wspierania okolicznych producentów rolnych.
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone