przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Wakacje w KDK

AKTUALNOŚCI

wakacje
28-06-2022

Wakacje w KDK

 
W związku ze zbliżającymi się wakacjami Krasnostawski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat do skorzystania z przygotowanej oferty letniego wypoczynku. Zajęcia będą prowadzone w formie „otwartej” dla 15-tu osób z obowiązującą listą zapisów na każdy rodzaj zajęć. Zajęcia będą trwały od 2 do 4 godzin dziennie.
 
Proponujemy następujące zajęcia:
4-8 lipca - zajęcia plastyczne dla najmłodszych 
11-15 lipca -  zajęcia plastyczno-rękodzielnicze dla młodzieży
18-22 lipca – zajęcia plenerowe
25-29 lipca  – zajęcia taneczne
 
Zapisy na zajęcia od 27 czerwca (poniedziałek) godz. 9.00 w sekretariacie KDK. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krasnystaw zajęcia są bezpłatne.
 
Celem zadania jest organizacja zajęć pozalekcyjnych w okresie wakacyjnym z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży z terenu Krasnegostawu. Uczestnicy zajęć będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, nauczą się prawidłowego funkcjonowania w zespole, rozwijania i realizacji własnych pomysłów i usamodzielniania się, właściwych postaw wobec innych i kultury osobistej, promowany będzie zdrowy styl życia oraz pomysły na bezpieczne spędzanie wolnego czasu.
 
- Zajęcia integracyjne - zapoznanie się z miejscem zajęć, zabawy integracyjne. W trakcie zajęć nastąpi zapoznanie się uczestników i instruktorów prowadzących zajęcia oraz  kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie. 
 
- Zajęcia profilaktyczne - spotkanie przeprowadzone przez krasnostawski SANEPID mające na celu szeroko pojętą profilaktykę zdrowotną i społeczną. Zajęcia z pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie na temat bezpiecznych wakacji oraz profilaktyki antyalkoholowej. Wizyta w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie. Podczas spotkań zostaną przeprowadzone quizy utrwalające wiedzę uczestników.
 
- Zajęcia taneczne - zajęcia będą przeprowadzone przez wykwalifikowanego instruktora tańca ze Szkoły Tańca ŻAN TAN. Uczestnicy będą mogli poznać podstawy tańca współczesnego, takiego jak balet, jazz czy salsa.
 
- Zajęcia plastyczno-rękodzielnicze - uczestnicy poznają różne techniki rękodzieła (takie jak: wyklejanie, malowanie, tworzenie form przestrzennych) poprzez tworzenie współczesnych aranżacji obrazów znanych artystów. Zróżnicowana tematyka zajęć, przeprowadzonych pod opieką instruktora rękodzieła, pozwala swobodnie rozwijać wyobraźnię przestrzenną, sprawność manualną oraz umiejętność współpracy w grupie.
 
- Zajęcia plenerowe - malowanie i rysowanie z natury oraz wyjścia m.in. do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego i warsztaty z pieczenia chleba.
 
Wakacje
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone