przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

AKTUALNOŚCI

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
29-07-2022

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

 

1 sierpnia już na stałe wpisał się w kalendarz wszystkich Polaków jako wyjątkowa data. Dzień rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, uznanego za największą partyzancką akcję zbrojną Polskiego Państwa Podziemnego przeciwko III Rzeszy, co roku jest upamiętniany również w Krasnymstawie.

1 sierpnia 2022 r. obchodzimy już 78 rocznicę wybuchu Powstania. Ludzi, którzy byli naocznymi świadkami tej historii, jest już wśród nas coraz mniej. Dlatego to tak istotne, by kolejne pokolenia Polaków przejęły rolę upamiętniania, by nie zatracić sensu poświęcenia w drodze do niepodległej Ojczyzny.

Biuro Wydarzeń Kulturalnych Instytutu Pamięci Narodowej podjęło współpracę z ośrodkami kultury w ośmiu miejscowościach w całej Polsce, m.in. i w Krasnymstawie, w celu wspólnego uczczenia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej najnowszej historii i pamięć o nim powinna być podtrzymywana nie tylko w Warszawie, ale w każdym miejscu w Polsce. 

W tym roku hołd powstańcom złożymy oglądając wspólnie jeden z najlepszych polskich filmów okresu tuż powojennego – Zakazane Piosenki, w nowej zrekonstruowanej cyfrowo wersji. Będzie to znakomita okazja przy zobaczyć film na nowo, a dla młodszego pokolenia może zobaczyć go po raz pierwszy i to na dużym ekranie. W Krasnymstawie seans odbędzie się w Krasnostawskim Domu Kultury o godz. 17:00 i poprzedzi go krótkie wprowadzenie przez pracownika IPN.

Zapraszamy. Wstęp wolny!

 cccc
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone