przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Zapraszamy na Chmielaki Krasnostawskie 2022

AKTUALNOŚCI

chmielaki 2022
05-08-2022

Zapraszamy na Chmielaki Krasnostawskie 2022

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie”. Już po raz 51. Miasto Krasnystaw będzie gospodarzem najstarszego w naszym kraju wydarzenia branżowego dla chmielarzy, browarników i piwowarów oraz jednego z największych festiwali kulturalnych w Polsce.

Chmielaki odbędą się w dniach 19–21 sierpnia i wzorem lat ubiegłych zostaną zorganizowane w obrębie Rynku Miejskiego oraz Dworku Starościńskiego z traktem handlowym biegnącym ulicami Poniatowskiego, Matysiaka, Oleszczyńskiego, Sikorskiego, Okrzei oraz początkiem ulicy Mostowej. Po przerwie spowodowanej pandemią wraca Strefa Disco, która będzie zlokalizowana na placu przy ulicy Rzecznej, obok Wesołego Miasteczka. 
 
W piątek zapraszamy na koncerty m.in. zespołów Red Lips, Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Marek Napiórkowski Trio, Audiosoulz i Argentynki Vanesy Harbek. W sobotę zagrają m.in. Kayah, Mery Spolsky, Kashell, Wolna Grupa Bukowina. W niedzielę gwiazdami będą Vito Bambino oraz Roksana Węgiel. Po kilku latach nieobecności w chmielakowym programie pojawia się Gala Kabaretowa, a podczas niej występy Kabaretu A JAK! oraz komika Szymona Łątkowskiego. Nie zabraknie także lubianego przez publiczność przeglądu kapel podwórkowych, na którym wystąpią kapele z Tomaszowa Lubelskiego, Piask, Puchaczowa i Krasnegostawu.
 
Zachęcamy również do udziału w imprezach towarzyszących: Półmaratonie Chmielakowym o Puchar Burmistrza Krasnegostawu,  Ogólnopolskim Pikniku Paralotniowym, Kiermaszu Sztuki Ludowej, Wycieczce z pianką po Krasnymstawie oraz Chmielakowym Zlocie Weteranów Szos.
 
Tradycyjnie wybierzemy najlepsze piwa w Konsumenckim Konkursie Piw, a swoją sesję będą mieli chmielarze, którzy w tym roku spotkają się w Krasnostawskim Domu Kultury.
 
Chmielaki nie byłyby tak atrakcyjne, gdyby nie nasi Złoci Partnerzy – jesteśmy dumni, że razem z nami świętują Województwo Lubelskie, Lotto, Krajowa Grupa Spożywcza S.A. oraz Polski Cukier. 
 
Złotym Sponsorem imprezy jest PGE – Polska Grupa Energetyczna.
 
Dziękujemy za wsparcie wszystkim sponsorom, partnerom oraz patronom wydarzenia.
 
Bieżące informacje o Ogólnopolskim Święcie Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” publikowane są na stronie: www.chmielaki.pl.

 

chmielaki 2022

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone