przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI 83. rocznica wybuchu II wojny światowej

AKTUALNOŚCI

zdjęcie
02-09-2022

83. rocznica wybuchu II wojny światowej

 

W 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej w części wojskowej cmentarza parafialnego w Krasnymstawie odbyła się uroczysta Msza Św. koncelebrowana przez ks. dziekana Romana Skowrona oraz k. dziekana Jarosława Wójcika. 

W obchodach udział wzięli Poseł na Sejm RP Teresa Hałas, Starosta Krasnostawski Andrzej Leńczuk, Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk, Zastępca Burmistrza Krzysztof Sugalski, przedstawiciele służb mundurowych, poczty sztandarowe ze szkół i stowarzyszeń oraz mieszkańcy. 

Uroczystość uświetniła wojskowa asysta honorowa wystawiona przez żołnierzy 19. Chełmskiego Batalionu Zmechanizowanego. 

II Wojna Światowa  była największym i najbardziej krwawym konfliktem zbrojnym w historii ludzkości. Pochłonęła miliony ludzkich istnień i spowodowała niepowetowane straty obejmując swoim zasięgiem niemal każdy zakątek kuli ziemskiej. 

Mimo, że jest to wydarzenie odległe w czasie, pozostaje wciąż żywe w pamięci pokolenia, które było jego uczestnikiem i świadkiem. Kultywowanie pamięci o bohaterach Polskiego Września to pielęgnowanie ich dziedzictwa – patriotyzmu, ofiarności i heroizmu walki, a także budowanie świadomości historycznej, która jest nieodłączną częścią naszej mentalności narodowej, wrażliwości politycznej oraz sposobu postrzegania świata. 

 

83. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone