przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI „Lunapark” w KDK

AKTUALNOŚCI

plakat "Lunapark"
12-09-2022

„Lunapark” w KDK

 

Krasnostawski Dom Kultury w ramach programu Scena Reduta zaprasza dnia 18 września 2022 r. o godz. 19:00 na spektakl „Lunapark” z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego. Bilety w cenie 25 zł /30 zł w dniu spektaklu/ do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl

Spektakl to artystyczny felieton o czasach PRL-u i jednocześnie autorski zapis zmagań artysty w walce o niezależność w obliczu cenzury. W przedstawieniu usłyszymy zarówno te najbardziej znane, jak i mniej eksploatowane przez stacje radiowe piosenki Ciechowskiego - słynnego Obywatela GC, lidera grupy Republika. Zabrzmią: „Śmierć w bikini”, „Biała flaga”, „Mamona”, „Nieustanne tango”, „Nie pytaj o Polskę”, „Arktyka”, „My lunatycy”, „Psy Pawłowa”, „Hibernatus”, „Znak „=””, „Tu jestem w niebie”. Utwory układają się w opowieść o oczekiwaniach, marzeniach, rozterkach, lękach i pragnieniach młodych ludzi.

Spektakl powstał jako egzamin podsumowujący letnią sesję III roku Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W latach 2018–2021 był pokazywany na deskach Teatru Narodowego, a od marca 2022 r. został włączony do repertuaru Teatru. „Lunapark” od dnia premiery zyskał ogromną popularność i miano kultowego.

Występują: Kamila Brodacka, Małgorzata Kozłowska, Klaudia Kulinicz, Zuzanna Saporznikow, Marta Sutor, Marcin Franc, Aleksander Kaźmierczak , Konrad Szymański

Reżyseria: Anna Sroka-Hryń

Aranżacje: Mateusz Dębski

Reżyseria światła: Piotr Hryń

Czas trwania: 65 minut

 

Scena Reduta to wspólna przestrzeń stworzona dla teatru przez ośrodki kultury z całej Lubelszczyzny. Inicjatorem i liderem projektu jest Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Scena Reduta to powrót do tradycji lubelskiego teatru objazdowego, który już od XIX wieku wyruszał w Polskę z gościnnymi występami. Zespół Osterwy przemierzał kraj, by zaprezentować swoje spektakle widzom z najodleglejszych jego zakątków, a aktorów wozili „Kochankowie z Werony”– dwa autokary czule nazywane Romeo i Julia.

Podczas drugiej edycji na trasie Sceny Reduta znajdzie się 10 miast. Do końca 2022 roku specjalnie wybrane spektakle pojawią się w Biłgoraju, Chełmie, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Krasnymstawie, Kraśniku, Szczebrzeszynie, Tarnogrodzie, we Włodawie oraz w Zamościu.

 

 

nnn

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone