Jesteś na > AKTUALNOŚCI Krasnostawscy zapaśnicy mistrzami Polski

AKTUALNOŚCI

zawodnicy
12-09-2022

Krasnostawscy zapaśnicy mistrzami Polski

W dniach 9-10 września 2022 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w  Krasnymstawie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym w którym udział wzięło 27 klubów z całej Polski. Nasze miasto reprezentował Ludowy Młodzieżowy Klub Sportowy Krasnystaw.

Zawodnicy walczyli w 6 kategoriach wagowych.

LMKS Krasnystaw uplasował się na wysokiej  pozycji drużynowej zajmując 2 miejsce.

Mistrzami Polski zostali zawodnicy Klubu : Krystian Knap w kat. 57 kg oraz Miłosz Luchowski w kat. 65 kg. Brązowy medal w kat. 65 kg. wywalczył Ernest Kopeć. Pozostali zawodnicy uplasowali się równie wysoko, Adrian Bielecki  w kat. 74 kg zajął V miejsce, natomiast  Marcin Kawęcki w kat. 74 kg., miejsce VII.

Każdy z medalistów turnieju zostanie członkiem kadry narodowej, dzięki czemu zawodnicy będą mogli rozwijać swoje umiejętności, zdobywać nowe doświadczenia i próbować własnych sił na arenie międzynarodowej.

Walki, które odbywały się na turnieju były niezwykle ciężkie, a każda z nich dostarczała emocji nie tylko zawodnikom, ale i kibicom, a przede wszystkim trenerom.

Zapasy są dumą sportową Krasnegostawu, a nasi zawodnicy są jednymi z najlepszych w Polsce.