przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Innowacyjna Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5

AKTUALNOŚCI

uczniowie
13-09-2022

Innowacyjna Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5

 

"Kierunek - Innowacja 2022" to konkurs dla nauczycieli publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, mający na celu promocję i wspieranie działalności innowacyjnej szkół. 

W dniu 22 sierpnia 2022 r. w Kuratorium Oświaty w Lublinie odbyły się obrady wojewódzkiej komisji konkursowej, która w I etapie konkursu zorganizowanego przez Ministra Edukacji i Nauk pn. „Kierunek – innowacja 2022” wyłoniła po trzech kandydatów do tytułu laureata w kategoriach: szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa. 

Jednym z wyróżnionych w  wojewódzkim etapie konkursu pomysłów została innowacja realizowana w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie pn. „Uroczystości szkolne wirtualnie, czyli wykorzystanie nowych mediów w  kreowaniu wizerunku  szkoły”  autorstwa Pani Marty Ziarko. Innowacją zostali objęci uczniowie klasy 4a, a wdrożenia jej dokonał zespół nauczycieli w składzie: Marta Ziarko, Kamila Basa, Joanna Wojtaszek, Katarzyna Bujak, Małgorzata Kaniuka- Paradowska, Małgorzata Dzik, Elżbieta Wrzyszcz  i Bartłomiej Gałus.

Głównym celem wdrożonego przez krasnostawską piątkę przedsięwzięcia była promocja szkoły, kreowanie wizerunku szkoły poprzez  organizowanie uroczystości szkolnych z wykorzystaniem elementów TIK oraz kształtowanie kompetencji przyszłości, które będą uczniom potrzebne w codziennym, dorosłym życiu.

 

Innowacyjna Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5

Galeria
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone