przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Spektakl „Romans” w KDK

AKTUALNOŚCI

plakat
16-09-2022

Spektakl „Romans” w KDK

 

Krasnostawski Dom Kultury w ramach programu Teatr Polska zaprasza dnia 22 września 2022 r. o godz. 19:00 na spektakl „Romans” Białostockiego Stowarzyszenia Artystów Lalkarzy. Bilety w cenie 20 zł (30 zł w dniu spektaklu) do nabycia w kasie KDK i na www.bilety.krasnystaw.pl

„Romans” to kolejny po „Pobudce” monodram Natalii Sakowicz - niezależnej artystki teatru formy. Przedstawienie otrzymało nagrodę publiczności na XXX Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych „Klamra” w Toruniu oraz nagrodę „Kryształową Pestkę” na XIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej „Pestka” w Jeleniej Górze.

O spektaklu: 

Jestem obietnicą przygody, ekscytującą podróżą w nieznane. Nie wiesz, co cię czeka. Oderwij się od szarej rzeczywistości i popłyń ze mną do lepszego miejsca, gdzie jest przyjemniej, gdzie możesz i czujesz więcej. Odpręż się. Niczym się nie martw. Spełnię twoje najskrytsze marzenia. Czego pragniesz? Ulgi? Wolności? Siły? Dam ci to wszystko, tylko złap mnie, ściśnij, weź ze sobą do domu. Zatraćmy się razem. Cin cin! Za miłość! Za nas!

Pomysł i wykonanie: Natalia Sakowicz

Tekst: Zuzanna Bojda

Lalka: Olga Ryl - Krystianowska

Ruch sceniczny: Iza Szostak

Muzyka: Maciej Cempura

Światło: Maciej Iwańczyk

Plakat: Bartek Warzecha, Marlena Jabłońska

Czas trwania: 70 min.

Wiek: 14+. 

Z recenzji Przemka Guldy (Instagram/gulgapoleca):

„Spektakl o miłości, która wyzwala i więzi jednocześnie. Na scenie jest tylko Sakowicz, lalka naturalnej wielkości, kilka kieliszków, dynamiczna muzyka albo kompletna cisza. Bojda w tekście oryginalnie łączy świeże metafory z fizjologicznym i życiowym konkretem, a Sakowicz ożywia tę historię balansując między aktorstwem, tańcem i grą z lalką - to ostatnie robi ogromne wrażenie: anatomiczne podobieństwo lalki do żywej osoby i sposób jej animowania tworzą bardzo sugestywną iluzję prawdziwej rozmowy, tańca, bliskości, a nawet namiętności”.

Spektakl powstał w ramach Stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Młoda Polska dla Natalii Sakowicz na rok 2020 oraz Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Podlaskiego.

Partnerzy spektaklu: Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Filia w Białymstoku, Teatr Ochoty w Warszawie.

Celem TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych. 

Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

bbb

 

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone