przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Przegląd akordeonistów w KDK

AKTUALNOŚCI

akordeon
30-09-2022

Przegląd akordeonistów w KDK

 

Dnia 15 października 2022 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbędzie się IX edycja Okazjonalnego Przeglądu Akordeonowego „Na Akord”.
 
Organizatorzy wyznaczyli sobie ambitny cel odkrywania na nowo akordeonu, tego niezwykle interesującego instrumentu, a także muzyki akordeonowej
w różnych jej odmianach i stylach. Próbując obalić potoczne przekonanie, że jest to głównie instrument biesiadny i wykorzystywany w stylizowanej muzyce ludowej.
 
Inicjatywa już od 9 lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności, przechodząc do historii dzięki udziałowi wybitnych akordeonistów z Polski
i zagranicy.
 
Przegląd ma formę koncertu, w którym wykonawcy prezentują dwa dowolne utwory zagrane solo na akordeonie, uzgodnione wcześniej
z organizatorem, mile widziane są duety, tria i inne składy muzyków.
 
Chcielibyśmy aby ta inicjatywa stała się dla wielu występujących osób jeszcze jedna szansą zaprezentowania swojego talentu. Podczas przeglądu ma miejsce także plebiscyt publiczności, w którym wybierana jest najciekawsza osobowość spośród występujących akordeonistów.
 
Po części konkursowej przychodzi czas na koncert gwiazd, którymi w tym roku będą Lukas Gogol i Karol Kozak.
 
Krasnostawski Dom Kultury zachęca akordeonistów do udziału w tym przeglądzie - na Wasze zgłoszenia czekamy do 10 października.
 
Zgłosić się można telefonicznie: 82 576 22 18, mailowo: kultura@krasnystaw.pl lub osobiście w sekretariacie Krasnostawskiego Domu Kultury ul. Okrzei 10. Osobą do kontaktu ws. przeglądu jest Stanisław Kliszcz.
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone