przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI XX Biesiada Integracyjna „Nie liczę godzin i lat”

AKTUALNOŚCI

Biesiada
20-10-2022

XX Biesiada Integracyjna „Nie liczę godzin i lat”

 

W dniu 12 października 2022r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyła się XX Biesiada Integracyjna zorganizowana przez Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Krasnymstawie. Biesiada Integracyjna jest coroczną, tradycyjną imprezą, w tym roku pod hasłem: „ Nie liczę godzin i lat”. 
 
Głównym celem spotkania była aktywizacja i integracja środowiska seniorów z terenu miasta i powiatu krasnostawskiego oraz mieszkańców zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej, uczestników ośrodków wsparcia, a także promocja twórczości kulturalnej 
i artystycznej seniorów.
 
Obecny na uroczystości Burmistrz Krasnegostawu Pan Robert Kościuk zapoznał zebranych z historią organizacji Biesiad. W swoim wystąpieniu podkreślił również, że seniorzy potrafią być niezwykle aktywni  we wszystkich sferach życia, trzeba tylko stwarzać przestrzeń do ich aktywności. Burmistrz przypomniał o różnorodnych przedsięwzięciach w naszym mieście angażujących seniorów.
 
„Nie liczę godzin i lat”- to barwne przedstawienie przygotowane z okazji 20- lecia przez Zespół „Jesienne Promyki” z DDPS ze wsparciem Zespołu Wokalnego z Centrum Aktywnego Seniora w Krasnymstawie pod przewodnictwem Pani Krystyny Kobylańskiej i Pana Ryszarda Króla.
 
Podczas Biesiady szczególne wyróżnienia Burmistrza Krasnegostawu otrzymały: Pani Bożenna Pachla i Pani Krystyna Kobylańska za zaangażowanie i wieloletnia pracę na rzecz seniorów.
 
Z rąk Burmistrza Krasnegostawu i Sekretarz Miasta za wieloletnie, szczególne zaangażowanie w organizację Biesiad Integracyjnych podziękowania otrzymali uczestnicy DDPS : Pani Feliksa Omiotek, Pani Aniela Kazanowska, Pani Marianna Maciejewska, Pan Bolesław Tajer oraz Pan Marian Śleboda.
 

XX Biesiada Integracyjna

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone