przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Mała Książka – Wielki Człowiek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie

AKTUALNOŚCI

mała książka- Wielki Człowiek
28-10-2022

Mała Książka – Wielki Człowiek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w kampanii „Mała książka -  wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem bibliotek. Wystarczy tylko przyjść do Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie, założyć maluchowi kartę czytelnika (potrzebny nr PESEL dziecka) i otrzymać w nagrodę wyprawkę czytelniczą czyli książkę, broszurkę informacyjną dla rodzica, kartę do zbierania naklejek oraz naklejką, którą dziecko samo wybierze. 

Biblioteka Miejska uczestniczy w projekcie po raz piąty propagując czytelnictwo wśród najmłodszych. Dzieci chętnie włączają się do zabawy w zbieranie naklejek, które można otrzymać za wizytę w bibliotece i wypożyczenie przynajmniej jednej książki. Olbrzymią radość i satysfakcję odczuwają, kiedy za zebranie 10 naklejek otrzymują dyplom i drobny upominek, a przy okazji dzięki książkom rozwijają swoją wrażliwość, wyobraźnię, samodzielność i wiedzę.

Tegoroczna edycja zawiera wiele nowości, przede wszystkim jest nowa książka „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka, przewidziano także wersję dwujęzyczną ukraińsko-polską. Nową szatę graficzną otrzymały karty Małego Czytelnika, plakaty, naklejki i upominki dla wytrwałych czytelników. Warto odwiedzić bibliotekę, by oswajać z książkami od najmłodszych lat, bowiem miłość do czytania jest prezentem na całe życie. 

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone