przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI SPOTKANIE DOTYCZĄCE BUDOWY LINII KOLEJOWEJ CPK

AKTUALNOŚCI

POCIĄG
04-11-2022

SPOTKANIE DOTYCZĄCE BUDOWY LINII KOLEJOWEJ CPK

 

W dniu 21 października 2022 r. przedstawiciele Społecznego Komitetu Przeciwników Budowy Torowiska w Ramach Planów CPK na terenie Powiatu Krasnostawskiego złożyli w Urzędzie Miasta Krasnystaw wniosek z prośbą o zorganizowanie spotkania z Burmistrzem Krasnegostawu, celem podjęcia współpracy Urzędu Miasta oraz Społecznego Komitetu.

Spotkanie odbyło się w dniu 3 listopada 2022 r. i udział w nim wzięli przedstawiciele Komitetu oraz Burmistrz Krasnegostawu - Robert Kościuk, Zastępca Burmistrza – Krzysztof Sugalski, Sekretarz Miasta – Renata Stangryciuk a także radni Rady Miasta Krasnystaw.

Podczas spotkania poruszane były kwestie dotyczące budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i zagrożeń z tym związanych. Burmistrz Krasnegostawu poinformował, że już wielokrotnie prowadził rozmowy w zakresie budowy CPK na różnych szczeblach. Wiele jego postulatów zostało uwzględnionych. Zaoferował dalsze prowadzenie dialogu, zarówno z przedstawicielami CPK, jak i parlamentarzystami. Wskazywał także na to, aby przedstawiciele Komitetu swoje argumenty kierowali również do posłów, gdyż to oni mają bezpośredni wpływ na stanowienie prawa. 

 

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone