przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Spektakl „Zły” w Krasnostawskim Domu Kultury

AKTUALNOŚCI

zły
07-11-2022

Spektakl „Zły” w Krasnostawskim Domu Kultury

Krasnostawski Dom Kultury w ramach programu Scena Reduta zaprasza dnia 12 listopada 2022 r. o godz. 18:00 na spektakl „Zły” Sceny InVitro. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl

Spektakl „Zły” został wyreżyserowany przez Łukasza Witt-Michałowskiego, a występują Przemysław Buksiński, Dariusz Jeż i Jarosław Tomica. 
Jest to autobiograficzna opowieść Dariusza Jeża, który zanim zabłysnął na deskach teatru, był wysoką figurą lubelskiego półświatka. Tytułowy Zły w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą, za którą otrzymał i odsiedział kilkuletni wyrok. Dzięki spotkaniu ze sztuką odmienił swoje życie i obecnie jest aktorem.
 
Spektakl prowadzi nas przez pasmo przemian jakim jest życie ex-gangstera osadzone w okresie transformacji Polski. Widzowie obserwują, jak wraz z przejściem stanu wojennego w demokrację, zmienia się podejście głównego bohatera do świata. Od dziecięcej naiwności i sumienia każącego naprawiać wyrządzone zło, po brak litości i zimne wyrachowanie. 
 
Spektakl trwa 135 minut (1przerwa)
 
Scena Reduta to wspólna przestrzeń stworzona dla teatru przez ośrodki kultury z całej Lubelszczyzny. Inicjatorem i liderem projektu jest Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie.
 
Scena Reduta to powrót do tradycji lubelskiego teatru objazdowego, który już od XIX wieku wyruszał w Polskę z gościnnymi występami. Zespół Osterwy przemierzał kraj, by zaprezentować swoje spektakle widzom z najodleglejszych jego zakątków, a aktorów wozili „Kochankowie z Werony”– dwa autokary czule nazywane Romeo i Julia.
 
Podczas drugiej edycji na trasie Sceny Reduta znajdzie się 10 miast. Do końca 2022 roku specjalnie wybrane spektakle pojawią się w Biłgoraju, Chełmie, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Krasnymstawie, Kraśniku, Szczebrzeszynie, Tarnogrodzie, we Włodawie oraz w Zamościu.
 
Partnerem lokalnym Sceny Reduta w Krasnymstawie jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie.
 
 
zły
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone