przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI „Tradycyjne Boże Narodzenie” w Krasnymstawie

AKTUALNOŚCI

boże narodzenie
02-12-2022

„Tradycyjne Boże Narodzenie” w Krasnymstawie

 

Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk oraz Krasnostawski Dom Kultury zapraszają na „Tradycyjne Boże Narodzenie” 2022. W programie Konkurs dla twórców ludowych, Kiermasz Bożonarodzeniowy i niezwykły koncert świąteczny. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Beaty Mazurek – Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Do udziału w Konkursie „Tradycyjne Ozdoby Bożonarodzeniowe” zapraszamy członków krasnostawskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych,  członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej, członków Klubu Twórców Ludowych i Rękodzielników działającego przy Krasnostawskim Domu Kultury oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, mieszkających na terenie województwa lubelskiego. W Konkursie będą oceniane tradycyjne łańcuchy choinkowe i tradycyjne ozdoby choinkowe. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na stronie www.kultura.krasnystaw.pl. Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się 18 grudnia 2022 r. na Rynku Miejskim o godz. 10:00.

Tam też odbędzie Kiermasz Bożonarodzeniowy w którym mogą wziąć udział m.in. twórcy ludowi, koła gospodyń wiejskich, Lokalne Grupy Działania oraz przedsiębiorcy oferujący produkty lokalne i tradycyjne. W jego trakcie będzie się odbywała sprzedaż wyrobów rękodzielniczych o charakterze Bożonarodzeniowym: stroików, bombek, łańcuchów, choinek, serwetek i innych wyrobów świątecznych. Kiermasz potrwa do godziny 16:00.

Jarmark będzie doskonałą okazja do znalezienia prezentów pod choinkę, zrobienia zakupów oraz degustowania regionalnych produktów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności twórców ludowych, producentów produktów regionalnych, wytwórców żywności ekologicznej, firmy oraz instytucje do wzięcia udziału w Kiermaszu oraz prezentowania i sprzedaży swoich produktów. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na stronie www.kultura.krasnystaw.pl. Zapisy oraz informacje w Krasnostawskim Domu Kultury oraz pod numerem telefonu 665 437 017.

Natomiast zaraz po świętach, w dniu 28 grudnia o godz. 17:00 w Krasnostawskim Domu Kultury odbędzie się Koncert Świąteczny, podczas którego wystąpią Zespół Apostolica i działający w KDK - Zespół Wokalny „Amicus”. 

 
boże narodzenie
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone