przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI SPOTKANIE BURMISTRZA Z PRZEDSTAWICIELAMI ORGANIZACJI DEFENDER Z ŁUCKA

AKTUALNOŚCI

Krasnystaw Ukraina
07-12-2022

SPOTKANIE BURMISTRZA Z PRZEDSTAWICIELAMI ORGANIZACJI DEFENDER Z ŁUCKA

 

W dniu 5 grudnia br. Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk oraz Radna Rady Miasta Krasnystaw Agnieszka Pocińska – Bartnik spotkali się z Maryną Martirosian oraz Dimitrim Zinczenko - przedstawicielami organizacji „Defender” z Łucka, która pośredniczy w przekazywaniu darów do najbardziej potrzebujących miejscowości dotkniętych działaniami wojennymi na Ukrainie. Goście przekazali na ręce Burmistrza podziękowanie za pomoc jaką samorząd naszego miasta udziela na rzecz społeczności ukraińskiej. 

Dzięki współpracy krasnostawskiego Stowarzyszenia „Pod Napięciem” z organizacją „Defender” zgromadzone dary przekazywane są z Krasnegostawu do siedziby stowarzyszenia w Łucku, a następnie na wschód Ukrainy m.in. do Chersonia, Buczy i Irpienia.  Ostatni transport, który 22 listopada wyruszył z naszego miasta zawierał artykuły spożywcze, materace, odzież, sprzęt strażacki z motopompą wodną oraz wyposażenie medyczne.

 

SPOTKANIE BURMISTRZA

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone