przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Dziarski senior we współczesnym świecie

AKTUALNOŚCI

MBP
08-12-2022

Dziarski senior we współczesnym świecie

 

Ciekawą propozycję na efektywne spędzanie czasu proponuje seniorom Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie. Jednostka pozyskała środki w wysokości 14 991 zł w ramach programu grantowego „Generacja 6.0” V edycja, ogłoszonego przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie. W związku z tym od stycznia 2023 r. do końca czerwca będzie realizowany projekt „Dziarski senior we współczesnym świecie”, którego celem będzie podniesienie jakości życia w społeczeństwie informacyjnym osób 60+ zamieszkałych na terenie miasta i gminy Krasnystaw poprzez wdrożenie i rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym możliwości i zagrożeń, umiejętności technologicznych, psychicznych, a także przeciwdziałanie wykluczeniu w obszarze kultury.

Do zrealizowania tych celów posłużą działania w obrębie pięciu modułów tematycznych: informatycznego, fotograficznego, rozwojowego, prozdrowotnego i artystycznego. Przewidziane są zajęcia komputerowe, warsztaty fotograficzne, warsztaty aktywności umysłowej, wykłady o zdrowiu, wyjścia do kina oraz wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie.

Zapisy do udziału w projekcie rozpoczną się od początku stycznia nowego roku w siedzibie Biblioteki przy ul. Okrzei 23 w Krasnymstawie (liczba miejsc ograniczona). 

 

60                BGK

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone