przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Jubileusz 30- lecia Straży Miejskiej w Krasnymstawie

AKTUALNOŚCI

a
17-01-2023

Jubileusz 30- lecia Straży Miejskiej w Krasnymstawie

W dniu 14 stycznia 2023 r.  Straż Miejska w Krasnymstawie obchodziła jubileusz 30- lecia funkcjonowania. Z tej okazji,  Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Krasnystaw Januszem Rzepką spotkali się z osobami, które w ostatnich trzech dekadach pełniły służbę w Straży Miejskiej wnosząc wkład w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Krasnegostawu.

Wśród uhonorowanych okolicznościowymi dyplomami znaleźli się: Komendant Straży Miejskiej w Krasnymstawie Jacek Policha, Starszy Inspektor Romuald Brodzik, Starszy Inspektor Roman Malessa, Młodszy Inspektor Bartłomiej Sobuś oraz pracownicy administracyjni straży. Podziękowania otrzymali także dawni długoletni funkcjonariusze: Igor Stasiuk oraz Dariusz Kamiński.

W spotkaniu udział wziął również Ks. Proboszcz Jarosław Wójcik, który dokonał aktu  poświęcenia nowego samochodu służbowego Straży Miejskiej.

Jubileusz 30-lecia to piękna i doniosła okoliczność, która skłania do refleksji nad tym jak bardzo na przestrzeni lat służba ta ewoluowała w dążeniu do coraz lepszego działania. Dzisiaj Straż Miejska to nowoczesna, profesjonalna i skutecznie działająca jednostka mundurowa, która pełni swoją rolę podejmując liczne działania na rzecz utrzymania porządku w Krasnymstawie i zapewnienia bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Funkcjonariusze realizują również szereg zadań z zakresu obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego, ochrony środowiska i opieki nad zwierzętami, a także programów edukacyjnych i profilaktycznych. W trosce o spokój i komfort mieszkańców Krasnegostawu, Straż Miejska przeprowadza również kontrole i wizje lokalne oraz zabezpiecza organizowane w mieście imprezy masowe.

Jubileusz 30- lecia Straży Miejskiej w Krasnymstawie

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone