przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI MIESZKANIA W RAMACH SIM CORAZ BLIŻEJ

AKTUALNOŚCI

zdjęcie
07-03-2023

MIESZKANIA W RAMACH SIM CORAZ BLIŻEJ

 

W dniu 3 marca br. Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk spotkał się z Moniką Pawłowską - Posłanką na Sejm RP, która koordynuje działania na rzecz Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej SIM Lubelskie Sp. z o. o. Głównym tematem rozmów było omówienie kroków, które zostaną podjęte w celu jak najszybszej budowy tanich, dostępnych mieszkań na długoterminowy najem w Krasnymstawie. 

Miasto Krasnystaw wyznaczyło teren pod inwestycję, a Spółka SIM Lubelskie aktualnie pracuje nad przygotowaniem go do aportu, który planowany jest w drugim kwartale 2023 roku. Ponadto, między stronami podpisana została umowa użyczenia gruntu na cele projektowe, co pozwoli na rozpoczęcie prac projektowych jeszcze przed wniesieniem gruntu do zasobów Spółki i przyspieszy rozpoczęcie procesu inwestycyjnego. Miasto Krasnystaw wniesie do spółki jeden z największych gruntów i przez to stanie się jednym z jej największych udziałowców.

Inwestycja SIM Lubelskie Sp. z o.o. w naszym mieście będzie przygotowana jako indywidualny projekt dopasowany do możliwości jakie daje Spółce działka przy ul. Granicznej, jej otoczenie i właściwe przepisy. Dla nieruchomości zostały przygotowane analizy chłonności, z których wynika, że możliwe jest wybudowanie na tym terenie nawet pięciu budynków wielorodzinnych w których zostanie zlokalizowanych 120 mieszkań. Przygotowany kosztorys wskazuje, że całość inwestycji kosztować będzie około 47,6 miliona złotych.

Spółka SIM Lubelskie, na podstawie wniosku Burmistrza Krasnegostawu zatwierdzonego przez Radę Miasta Krasnystaw, wystąpiła do Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej z prośbą o udzielenie bezzwrotnego wsparcia w wysokości 4 762 904,81 zł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia przez Miasto udziałów w spółce. Wniosek jest obecnie procedowany. 

 
vvvv
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone