przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Realizacja inwestycji SIM Lubelskie w Krasnymstawie

AKTUALNOŚCI

SIM
30-05-2023

Realizacja inwestycji SIM Lubelskie w Krasnymstawie

 

Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk spotkał się z Prezesem SIM Lubelskie Sp. z o.o. Adrianem Stępniakiem. Tematem rozmów były działania jakie spółka podjęła w ostatnich tygodniach. 

Inwestycja realizowana przez SIM Lubelskie sp. z o. o. w Krasnymstawie obejmuje budowę 120 mieszkań o umiarkowanym czynszu. Spółka ogłosiła już przetarg na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla inwestycji a Wykonawca tego zadania zostanie wyłoniony w czerwcu bieżącego roku. Planowany termin uzyskania koncepcji wraz z wizualizacjami to początek sierpnia tego roku. 

Zgodnie z harmonogramem prac przedstawionym przez Prezesa spółki Pana Adriana Stępniaka kolejnym etapem realizacji przedsięwzięcia będzie złożenie wniosku o określenie warunków przyłączenia dla planowanego zamierzenia inwestycyjnego. Po uzyskaniu warunków ogłoszony zostanie przetarg na projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę. Przewidywany termin zakończenia tego etapu to II kwartał 2024 roku. Wyłonienie generalnego wykonawcy planowane jest na III kwartał 2024 roku. 

Wcześniej na zasadach ustalonych przez samorząd ma zostać przeprowadzona rekrutacja przyszłych najemców. Ten etap powinien być sfinalizowany do końca bieżącego roku.

Do końca roku planowane jest ogłoszenie listy 120 przyszłych najemców. 

 

W dniach 18-20 sierpnia, podczas Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” Mieszkańcy Krasnegostawu zainteresowani ideą Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej będą mogli porozmawiać z zespołem SIM Lubelskie oraz uzyskać wstępne informacje o naborze oraz o założeniach programu SIM. 

 

SIM Lubelskie sp. z o. o. w Krasnymstawie

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone