przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI PKO Bieg Charytatywny w Krasnymstawie

AKTUALNOŚCI

PKO Bieg Charytatywny w Krasnymstawie
25-08-2023

PKO Bieg Charytatywny w Krasnymstawie

W dniu 23 września br., na stadionie miejskim w Krasnymstawie rozegrany zostanie PKO Bieg Charytatywny. Bieg odbywa się jednocześnie na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach w Polsce, w tym roku również na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. 
PKO Bieg Charytatywny to bieg sztafetowy, w którym udział biorą 5-osobowe drużyny. Mogą w nim wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu biegu ukończyły 14 lat i starsze. Bieg trwa 1 godzinę, w czasie której zawodnicy pokonują 400 metrowe okrążenia. W biegu mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne, w tym także osoby poruszające się na wózkach. 
PKO Bieg Charytatywny Młodych to bieg towarzyszący biegowi głównemu, w którym udział mogą wziąć dzieci w wieku 1 -13 lat. Dzieci startują w 3 kategoriach wiekowych: I kategoria - 1-6 lat – dystans 100 m, II kategoria - 7-9 lat – dystans 200 m, III kategoria - 10-13 lat – dystans 400 m.

Rejestracja na bieg, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, odbywa się poprzez formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl. Rejestracja online zostanie zamknięta na 2 dni przed terminem biegu lub po wyczerpaniu limitu miejsc w danej lokalizacji. Po tym terminie, w przypadku dostępności wolnych miejsc w poszczególnych lokalizacjach, możliwa będzie rejestracja na stadionie w dniu biegu.

Opłata startowa za udział w PKO Biegu Charytatywnym wynosi 50 zł od drużyny (10 zł od uczestnika). Opłata za udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych wynosi 5 zł od dziecka. Opłata startowa w całości przekazywana jest na cel charytatywny biegu - stypendia sportowe dla dzieci i młodzieży.

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone