Jesteś na > AKTUALNOŚCI Młodzicy LMKS Krasnystaw z brązowymi medalami

AKTUALNOŚCI

Młodzicy LMKS Krasnystaw z brązowymi medalami
06-11-2023

W dniach 3-5 listopada zapaśnicy LMKS Krasnystaw brali udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w Staszowie. Na matach pojawiło się 180 zawodników z 52 klubów. Rywalizowali w 12 kategoriach.

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i jak zwykle nie zabrakło emocji. Nasz klub reprezentowało 6 zawodników. Udało nam się wywalczyć dla Krasnegostawu dwa brązowe medale oraz piąte miejsce. Dzięki temu wynikowi nasz klub uplasował się na 7 miejscu w klasyfikacji drużynowej - informuje Adam Swatek, trener LMKS Krasnystaw.

Zdobywcą pierwszego brązowego medalu został Konrad Olech w kategorii wagowej 38 kg. Mimo że przegrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Namysłowa, stanął na podium, bo wygrał wszystkie trzy kolejne pojedynki.

Drugi brązowy medal zdobył Mateusz Matysiak w kategorii do 41 kg. Wygrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Namysłowa, a następnie musiał uznać wyższość reprezentanta Rzeszowa.

Po tej porażce, podobnie jak Konrad, musiał wygrywać kolejne pojedynki, aby zdobyć upragniony krążek. Nasz zawodnik stanął na wysokości zadania, pokonując kolejno rywala z Warszawy oraz Bydgoszczy. Walkę o brązowy medal stoczył z reprezentantem Rudy Śląskiej i zwyciężył 6:2. Trzeba podkreślić, że Mateusz był najmłodszym rocznikiem w tej kategorii wagowej i był to jego pierwszy występ na Mistrzostwach Polski Młodzików - zauważa Adam Swatek.

Piąte miejsce w kategorii do 75 kg zdobył Kacper Kończyński. Po wygranych dwóch walkach w półfinale przegrał z reprezentantem Milicza, a w walce o brązowy medal uległ zawodnikowi z Kielc.

- Kacper na miesiąc przed zawodami doznał kontuzji i nie mógł przygotować się na sto procent. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z jego występu i podjętego przez niego wyzwania - podkreśla trener.

LMKS Krasnystaw reprezentowało jeszcze 3 zawodników: Szymon Bojarski (kat. 35 kg), Miłosz Chlewicki (kat. 52 kg) i Aleksander Wasil (kat. 57 kg), którzy znaleźli się poza strefą medalową

Źródło i foto: LMKS Krasnystaw