przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI ZAPRASZAMY NA KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

AKTUALNOŚCI

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
22-11-2023

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk i Krasnostawski Dom Kultury zapraszają na „Tradycyjne Boże Narodzenie” 2023. 

W programie Konkurs dla twórców ludowych i  Kiermasz Bożonarodzeniowy. Do udziału w Konkursie „Tradycyjne Ozdoby Bożonarodzeniowe” zapraszamy członków krasnostawskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych,  członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej, członków Klubu Twórców Ludowych i Rękodzielników działającego przy Krasnostawskim Domu Kultury oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, mieszkające na terenie województwa lubelskiego. W Konkursie będą oceniane tradycyjne łańcuchy choinkowe i tradycyjne ozdoby choinkowe. Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się 17 grudnia 2023 r. w Rynku Miejskim o godz. 10:00.

Tam też odbędzie Kiermasz Bożonarodzeniowy, w którym mogą wziąć udział m.in. twórcy ludowi, koła gospodyń wiejskich, Lokalne Grupy Działania oraz przedsiębiorcy oferujący produkty lokalne i tradycyjne. W jego trakcie będzie się odbywała sprzedaż wyrobów rękodzielniczych o charakterze Bożonarodzeniowym: stroików, bombek, łańcuchów, choinek, serwetek i innych wyrobów świątecznych. Kiermasz potrwa do godziny 16:00.

Jarmark będzie doskonałą okazja do znalezienia prezentów pod choinkę, zrobienia zakupów oraz degustowania regionalnych produktów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności twórców ludowych, producentów produktów regionalnych, wytwórców żywności ekologicznej, firmy oraz instytucje do wzięcia udziału w Kiermaszu oraz prezentowania i sprzedaży swoich produktów. 

Zapisy oraz informacje w Krasnostawskim Domu Kultury oraz pod numerem telefonu 665 437 017.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych Kiermasz Bożonarodzeniowy oraz rozstrzygnięcie Konkursu odbędą się w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury 

 

 

 

 

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone