przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Terenowy Punkt Paszportowy już otwarty!

AKTUALNOŚCI

Terenowy Punkt Paszportowy już otwarty!
15-03-2024

Terenowy Punkt Paszportowy już otwarty!

W dniu 13 marca 2024 r. Wojewoda Lubelski Krzysztof Komorski i Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk dokonali otwarcia Terenowego Punktu Paszportowego w Krasnymstawie.

W uroczystości udział wzięli: Jarosław Szymczyk – Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, Dariusz Sala – Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, Monika Szumiło – kierownik Wydziału ds. Cudzoziemców w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Chełmie, Marek Nowosadzki – Wicestarosta Krasnostawski, Janusz Rzepka –  przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw, Edyta Gajowiak-Powroźnik – Wójt Gminy Krasnystaw, Monika Grzesiuk – Wójt Gminy Kraśniczyn, podinsp. Szymon Mroczek – Komendant Powiatowy Policji w Krasnymstawie, st. kpt. Kamil Bereza – pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie i ppłk Marcin Czerw – dyrektor Aresztu Śledczego w Krasnymstawie.

- Otwarcie Terenowego Punktu Paszportowego w Krasnymstawie to zwiększenie dostępności usług publicznych. Stało się to z inicjatywy mieszkańców, a naszym obowiązkiem jest wychodzić naprzeciw takim oczekiwaniom. Cieszymy się i gratulujemy mieszkańcom Miasta Krasnystaw, powiatu krasnostawskiego i wszystkich gmin ościennych. Nikt już nie musi jeździć po kilkadziesiąt kilometrów do większych miast. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby paszporty były wydawane w miejscu składania wniosków. Jesteśmy od tego, żeby takie rzeczy ułatwiać. Jeśli będą kolejne inicjatywy, projekty czy pomysły, które Lubelski Urząd Wojewódzki będzie mógł wesprzeć, jesteśmy do dyspozycji – powiedział Wojewoda Lubelski Krzysztof Komorski.    

Terenowy Punkt Paszportowy w Krasnymstawie mieści się na parterze Urzędu Miasta Krasnystaw, Plac 3 Maja 29, obok Biura Obsługi Mieszkańców. Jest czynny od poniedziałku do piątku. W dniu otwarcia TPP złożony został pierwszy wniosek o wydanie paszportu.

- Chciałbym podziękować Panu Wojewodzie, że pozwolił nam zorganizować przestrzeń tak, aby odpowiadała ona na potrzeby obywateli. Dzisiejsze wydarzenie będzie miało korzystny wpływ na życie i funkcjonowanie mieszkańców nie tylko naszego miasta, ale także powiatu i województwa. Nie będą musieli jeździć do Lublina, Chełma czy Zamościa, aby złożyć wniosek i odebrać paszport. Od dzisiaj będą mogli to zrobić w rodzinnym mieście i naszym urzędzie. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia - komentuje Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk.

Terenowy Punkt Paszportowy już otwarty!

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone