przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Krasnystaw na trasie Tour de Pologne Women

AKTUALNOŚCI

Krasnystaw na trasie Tour de Pologne Women
19-03-2024

Krasnystaw na trasie Tour de Pologne Women

Miło nam poinformować, że Miasto Krasnystaw będzie współorganizatorem jednego z etapów Tour de Pologne Women

- Krasnystaw będzie miejscem startu drugiego etapu Tour de Pologne Women w sobotę, 29 czerwca. Start honorowy nastąpi w obrębie Rynku Miejskiego około godz. 12. Potem kolarki przejadą ulicami Piłsudskiego, Sikorskiego i Kłosowskiego. Z kolei na ul. Borowej, w rejonie skrzyżowania ulic Brzechwy i Krasickiego, zaplanowany został tzw. start ostry, czyli rozpocznie się właściwe ściganie - uchyla rąbka tajemnicy Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk.

Uczestniczki TdP będą jechały tą samą trasą, którą przemierzali mężczyźni w sierpniu 2021 roku, ale w odwrotnym kierunku, tj. przez Latyczów, Romanów, Ostrzycę i Wirkowice Drugie w kierunku Nielisza i Radecznicy. Meta zlokalizowana będzie w Kraśniku, a dekorację przewidziano około godz. 15.45 w tamtejszym rynku.

- Generalnie Tour de Pologne Women odbędzie tuż przed 23. Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu, więc oczy całego świata mogą być zwrócone na Krasnystaw i Lubelszczyznę. To znakomita promocja dla naszego Miasta i turystyki rowerowej w naszym regionie. Serdecznie dziękuję spółce Lang Team i panu Czesławowi Langowi - dyrektorowi generalnemu TdP, który w grudniu ubiegłego roku ponownie zaprosił nas do współpracy - dodaje.

Trzy lata temu Krasnystaw znalazł się na trasie pierwszego etapu 78. Tour de Pologne. W centrum miasta zorganizowana została tzw. lotna premia.

O szczegółach Tour de Pologne Women w Krasnymstawie będziemy informować na bieżąco.

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone