przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Informacja dotycząca niekorzystnego zjawiska atmosferycznego

AKTUALNOŚCI

Informacja dotycząca niekorzystnego zjawiska atmosferycznego
06-05-2024

Informacja dotycząca niekorzystnego zjawiska atmosferycznego

Burmistrz Krasnegostawu uprzejmie informuje, że w związku z wystąpieniem w dniach 23-26 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Krasnystaw niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w postaci przymrozków wiosennych, poszkodowani rolnicy mogą składać wypełnione wnioski o oszacowanie szkód w terminie do dnia 30 maja 2024 r. w Urzędzie Miasta Krasnystaw. Wniosek dostępny jest poniżej oraz w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krasnystaw, Plac 3 Maja 29, 22-300 Krasnystaw. 

Wniosek o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym należy wypełnić zgodnie z wnioskiem o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2024.

Do wniosku należy dołączyć kopię wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich na 2024r., kopię ubezpieczenia upraw (jeśli były ubezpieczone), kopię zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt lub kopię księgi stada bądź paszportu (w przypadku posiadania zwierząt). 

Przyjmowane będą tylko kompletne wnioski wraz z wymaganymi załącznikami. Powierzchnie upraw uszkodzonych i nieuszkodzonych wpisanych do wniosku muszą być zgodne z powierzchniami upraw zgłoszonych do dopłat bezpośrednich. 

Szczegółowe informacje dotyczące szacowania strat rolniczych dostępne są stronie internetowej https://www.gov.pl/web/uw-lubelski/szacowanie-strat-rolniczych.

Dodatkowych informacji w wyżej wymienionej sprawie udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Krasnystaw, pokój nr 26, tel. 85 576 21 57, wew. 123.

 

Ikona doc Wniosek_o_oszacowanie_strat.doc

Ikona doc Oświadczenie_o_wielkości_produkcji_zwierzęcej_w_gospodarstwie_oraz_ewentualnych_upadkach_zwierząt.doc

 

 

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone