przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Przypomnienie o obowiązku zmiany złożonej deklaracji do CEEB po wymianie źródła ciepła.

AKTUALNOŚCI

Przypomnienie o obowiązku zmiany złożonej deklaracji do CEEB 
po wymianie źródła ciepła.
07-06-2024

Przypomnienie o obowiązku zmiany złożonej deklaracji do CEEB po wymianie źródła ciepła.

 

Przypominamy mieszkańcom Krasnegostawu o obowiązku złożenia deklaracji, dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Dotyczy to zarówno mieszkańców, którzy jeszcze nie zgłosili swojego budynku oraz tych, którzy zmienili stary piec na nowe źródło ciepła i do dnia dzisiejszego nie zgłosili deklaracji w Urzędzie Miasta Krasnystaw.

Zgłoszenie do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dotyczy każdego sposobu zaopatrywania w ciepło i ciepłą wodę użytkową budynków. Przy wymianie źródła ciepła lub instalacji dodatkowego miejscowego ogrzewacza powietrza konieczna jest zmiana złożonej deklaracji do CEEB.

Każdy właściciel domu ma obowiązek zgłosić, jakie źródła ciepła uległy zmianie w terminie 14 dni od uruchomienia nowego. Obowiązek ten należy również do właścicieli budynków którzy skorzystali z dotacji do wymiany źródła ciepła.

W jaki sposób można złożyć deklarację lub dokonać zmiany?

  • drogą elektroniczną za pomocą strony https://zone.gunb.gov.pl/. W zakładce „Dla obywatela” wybieramy „Złóż deklarację CEEB”. Do usługi zalogujemy się poprzez profil zaufany, aplikację mObywatel, e-Dowód lub bankowość elektroniczną,
  • w formie papierowej składając deklarację osobiście lub tradycyjną pocztą wysyłając list na adres: Urząd Miasta Krasnystaw – Plac 3 Maja 29, 22-300 Krasnystaw

Celem złożenia deklaracji jest pozyskanie rzetelnych i wiarygodnych informacji od mieszkańców na temat używanych źródeł ogrzewania swoich domów oraz stosowanego opału. Zebranie tych informacji w jedną bazę, pozwoli podejmować skuteczne działania mające na celu poprawę jakości powietrza.

Obowiązek złożenia deklaracji ciąży na właścicielach lub zarządcach wszystkich budynków – mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych.

W sprawach związanych z powyższym tematem można kontaktować się z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska pod numerem telefonu 82 576 2157 wew. 121

Pliki do pobrania:

 

Ikona pdf deklaracja_a_v.1.5.pdf, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 257,31 kB ]  

Ikona pdf deklaracja_b_v.1.5.pdf, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 285,01 kB ]

 

 

 

 

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone