przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Za nami kolarskie emocje Tour de Pologne Women

AKTUALNOŚCI

Za nami kolarskie emocje Tour de Pologne Women
01-07-2024

Za nami kolarskie emocje Tour de Pologne Women

W sobotę, 29 czerwca z Rynku Miejskiego wystartował drugi etap 2. Tour de Pologne Women. Do mety w Kraśniku ścigało się 95 zawodniczek z 16 ekip.

- Cieszę się i serdecznie dziękuję, że nasze Miasto mogło dołączyć do grona organizatorów wyścigu - powiedział Burmistrz Krasnegostawu Daniel Miciuła, który dał sygnał do startu.

Najpierw uczestniczki wyścigu na czele z liderką klasyfikacji generalnej po pierwszym etapie Stiną Kagevi ze Szwecji wykonały rundę honorową wokół rynku i przejechały ulicami miasta, a tzw. start ostry nastąpił na ul. Borowej. Łącznie do przejechania było ponad 130 km trasy, która częściowo wiodła drogami powiatu krasnostawskiego.

- Krasnystaw to przepiękne miasto, cudowni ludzie, fantastyczna atmosfera. Takich gospodarzy życzylibyśmy sobie wszędzie, gdzie organizujemy nasze imprezy. Wyścig niesie ze sobą wielkie emocje sportowe, ale też możemy pięknie promować Polskę, a Krasnystaw jest takim miastem, że warto go pokazywać - podkreślił Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne Women.

Na miejscu startu obecni byli również między innymi: Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Marcin Szewczak, Wicestarosta Krasnostawski Marek Nowosadzki, przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw Marcin Wilkołazki wraz z radnymi i Zastępca Burmistrza Krasnegostawu Monika Sawa.

Drugi etap wygrała Holenderka Laura Molenaar z VolkerWessels, która ostatecznie została triumfatorką 2. Tour de Pologne Women. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej calego wyścigu zajęła Holenderka Scarlett Souren z VolkerWessels. Na najniższym stopniu podium znalazła się Katarzyna Wilkos (MAT ATOM Deweloper Wrocław).

Podziękowania składamy Straży Miejskiej w Krasnymstawie, Ochotniczej Straży Pożarnej Krasnystaw, Ochotniczej Straży Pożarnej Krakowskie Przedmieście, Ochotniczej Straży Pożarnej Zastawie, Przedsiebiorstwu Gospodarki Komunalnej w Krasnymstawie oraz wszytkim osobom za pomoc i wkład w organizację wyścigu. 

Start drugiego etapu Tour de Pologne Women w Krasnymstawie

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone