przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Konferencja naukowo-metodyczna „Zobaczyć dziecko – jak dbać o dobrostan dzieci i młodzieży”

AKTUALNOŚCI

Konferencja naukowo-metodyczna „Zobaczyć dziecko – jak dbać o dobrostan dzieci i młodzieży”
25-03-2025

Konferencja naukowo-metodyczna „Zobaczyć dziecko – jak dbać o dobrostan dzieci i młodzieży”

25 marca 2025 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyła się konferencja naukowo-metodyczna „Zobaczyć dziecko – jak dbać o dobrostan dzieci i młodzieży”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie, Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Chełmie oraz Miasto Krasnystaw.

Konferencja skierowana była do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z miasta Chełm oraz powiatów: chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego. Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz poszukiwanie skutecznych rozwiązań wspierających rozwój i zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w środowisku edukacyjnym.

W konferencji udział wzięli m.in.: Krzysztof Grabczuk – Poseł na Sejm RP, Daniel Miciuła – Burmistrz Krasnegostawu, Marek Nowosadzki – Wicestarosta Krasnostawski, Dorota Cieślik – Zastępca Prezydenta Miasta Chełm, Monika Sawa – Zastępca Burmistrza Krasnegostawu, Renata Stangryciuk – Sekretarza Miasta Krasnystaw, Piotr Mackiewicz – Wicekurator o światy w Lubelskim Kuratorium Oświaty, Teresa Mościcka – Dyrektor Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie, Beata Adamczyk – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pławanicach, Grażyna Wietrzyk-Neckier - Kierownik Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Chełmie, Jolanta Andrzejewska - Katedra Pedagogiki PANS w Chełmie, Damian Koisz – Marszałek Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego.

Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpień ekspertów:

  • „Społeczno-kulturowe uwarunkowania dobrostanu” – dr Beata Komorowska, kierownik Katedry Pedagogiki PANS w Chełmie
  • „Dobrostan nauczyciela jako warunek dobrostanu dziecka” – dr Agata Szabała, adiunkt w Katedrze Pedagogiki PANS w Chełmie
  • „Sytuacje wspierające dobrostan dziecka w przedszkolu” – prof. ucz. dr hab. Jolanta Andrzejewska, Katedra Pedagogiki PANS w Chełmie
  • „Uwarunkowania poczucia dobrostanu psychicznego u dzieci w środowisku szkolnym” – Ewa Rybacka, psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rejowcu Fabrycznym

Kluczowym elementem kończącym konferencję był panel dyskusyjny zatytułowany „Dobrostan dzieci i młodzieży – jak dbać, co zmienić, gdzie szukać wsparcia?”, w którym uczestniczyli zaproszeni eksperci i praktycy: Piotr Mackiewicz, Daniel Miciuła, Beata Adamczyk, Anna Kosmowska, Mariola Sysa, Ewa Bida, Kacper Prus. Dyskusję poprowadziła Maria Pawłowicz, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie. Panel stanowił okazję do omówienia wyzwań oraz sposobów na wspieranie uczniów w środowisku edukacyjnym. 

Konferencja była ważnym forum wymiany doświadczeń i refleksji na temat roli edukacji w budowaniu dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży. Wydarzenie podkreśliło znaczenie współpracy między nauczycielami, rodzicami i instytucjami wspierającymi rozwój młodego pokolenia.

Konferencja naukowo-metodyczna

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone