przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > MIASTO Budżet Obywatelski Budżet Obywatelski 2021 Młodzi wokaliści nagrali swoje pierwsze teledyski

Budżet Obywatelski 2021

Grupa osób stoi za stołem bilardowym z kijami do bilarda w rękach

Młodzi wokaliści nagrali swoje pierwsze teledyski

 

W pierwszych dniach grudnia br. zakończyła się realizacja projektu muzycznego pn. „Krasnystaw Young Vocal Challenge”, zorganizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krasnystaw na rok 2021. 
 
To nowatorskie wokalne przedsięwzięcie skierowane było do uczniów krasnostawskich szkół i polegało na wybraniu spośród wszystkich zgłoszeń grupy osób, które wzięły udział w warsztatach wokalnych. Młodzi wokaliści nagrali następnie covery znanych utworów, a także wspólną autorską piosenkę pt. „Małomiejska twarz”, która nawiązuje do realiów życia w małym mieście, a także odnosi się do świata mediów społecznościowych. Dopełnieniem całości były nagrania profesjonalnych teledysków, na których pojawiły się ciekawe miejsca związane z Krasnymstawem. Uczestnicy projektu mogli także zaprezentować swoje umiejętności piosenkarskie szerszej publiczności w mini koncercie podczas miejskich uroczystości z okazji 30. rocznicy powstania samorządu terytorialnego.
 
„Krasnystaw Young Vocal Challenge” dał uczniom krasnostawskich szkół możliwość rozwoju ich talentów wokalnych, a także swobodę wypowiedzi w procesie twórczym. Mieli szansę na współpracę z profesjonalną instruktorką wokalną Katarzyną Kłosowską, która pomagała im przy doborze repertuaru i szlifowaniu umiejętności. Młodzież nabyła także obycia z kamerą poprzez współpracę Bartłomiejem Dąbrowskim. Realizacją dźwięku zajął się Krzysztof Dąbrowski, a podczas trwania projektu uczestnicy mogli liczyć na pomoc Magdaleny Wójcik, wokalistki zespołu Goya. Koordynatorem projektu był Marcin Wilkołazki opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw, a w tegorocznej edycji wystąpili:
Anna Błaszczak – I LO w Krasnymstawie
Patrycja Chwała – I LO w Krasnymstawie
Krystian Janiuk – I LO w Krasnymstawie
Sebastian Łukasik – PSP nr 1 w Krasnymstawie
Zuzanna Tymochowicz – I LO w Krasnymstawie
Justyna Wysocka – I LO w Krasnymstawie
Tomasz Złomańczuk – II LO w Krasnymstawie
 
Efekty pracy młodych krasnostawskich wokalistów, uczestników pierwszej edycji Krasnystaw Young Vocal Challenge można obejrzeć i posłuchać na oficjalnym kanale YouTube pod adresem: 

„Krasnystaw Young Vocal Challenge”

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone