przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > MIASTO Seniorzy Igrzyska Krasnostawskich Seniorów

Seniorzy

Igrzyska Krasnostawskich Seniorów
22-11-2023

Igrzyska Krasnostawskich Seniorów

W dniu 22 listopada 2023 r. w Centrum Sportowo - Rekreacyjnym w Krasnymstawie w ramach VII Krasnostawskiej Senioriady odbyły się Igrzyska Seniorów.

Organizatorami spotkania byli: Rada Seniorów Miasta Krasnystaw, Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP Krasnystaw oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. Podczas wydarzenia rywalizowano w różnych dyscyplinach, m.in. toczenie piłki kijem do hokeja, rzut woreczkiem do celu czy też turniej tenisa stołowego, promując zdrowy styl życia wśród emerytów i rencistów, aktywność fizyczną jako wspaniałą formę spotkania z rówieśnikami oraz spędzania czasu wolnego.

Była to okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także do integracji społecznej oraz inspiracji dla innych pokazując, że wiek nie stanowi przeszkody w prowadzeniu zdrowego stylu życia. Mimo że rywalizacja miała formę zabawy, aby wygrać, trzeba było wykazać się naprawdę dobrą formą fizyczną. Odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.

Seniorzy codziennie udowadniają, że współczesny senior niewiele ma wspólnego ze stereotypem osoby siedzącej w fotelu i bawiącej wnuki. Coraz częściej żyją aktywnie, podróżują i rozwijają swoje zainteresowania. Ruch i aktywność fizyczna to najlepsza i najtańsza recepta na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. 

Igrzyska Krasnostawskich Seniorów

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone